گرانفروشی و تقلب بیشترین شکایت مردم از اصناف سمنان بود

سمنان- ایرنا- معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: گرانفروشی و تقلب بیشترین تخلف اصناف در شکایت‌های مردمی از ابتدای فرردین تا مهر امسال در استان ثبت شد.

مهدی یحیایی روز دوشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: نیمه نخست امسال ۵۵۶ مورد از شکایت‌ها در سامانه ثبت شکایت های مردمی در ارتباط با گرانفروشی و تقلب بود و با بازرسی‌های انجام شده ۱۰۰ درصد گزارش‌های رسیده قابل پیگیری تشخیص داده شد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: از مجموع شکایت‌ها از تخلف‌های اصناف در استان سمنان ۹۶۳ مورد به صورت تلفنی، ۳۳ مورد به صورت حضوری و بقیه به صورت کتبی ارسال شد.

یحیایی تصریح کرد: یک‌هزار و ۳۳۹ مورد شکایت مردمی در ارتباط با کالا و خدمات از طریق ستادهای خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره‌ها و نمایندگی‌های شهرستان‌های تابعه در ۶ ماه گذشته در سمنان ارایه شد که یک‌هزار و ۱۷۲ مورد مربوط به بخش کالا و بقیه مربوط به خدمات بود.

یحیایی ادامه داد: از مجموع این شکایت‌های دریافتی ۸۶۴ تخلف صنفی شناسایی و تشکیل پرونده شد و به منظور بررسی و مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

مردم شکایت و گزارش‌های خود را از گران‌فروشی، کم‌فروشی ،درج نشدن قیمت ، صادرنشدن صورت حساب ، عرضه و فروش کالای قاچاق به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش دهند.

در این نشست تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در ارتباط با نحوه افزایش یا کاهش قیمت اقلام غذایی و راه‌اندازی نمایشگاه شب یلدا بحث و تبادل نظر کردند.

در استان سمنان دست کم ۳۰ هزار واحد صنفی وجود دارد.

اخبار مرتبط