دانش آموزان مازندران ۲۵۰ مدال قهرمانی کسب کردند

ساری - ایرنا - معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران گفت که دانش آموزان این استان در یک سال اخیر حدود ۲۵۰ مدال قهرمانی در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی ، منطقه‌ای ، آسیایی و جهانی کسب کردند.

سید علی ساداتی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از معلمان تربیت بدنی شهرستان بابل از مدارس مازندران به عنوان پایگاههای ورزشی قهرمان پروری استان یاد و ابراز امیدواری کرد که افتخار آفرینی دانش آموزان استان در سال تحصیلی جاری هم ادامه یابد.

این مسئول همچنین از توزیع ۱۱ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی با محوریت مدارس کم ‌برخوردار در سال تحصیلی جدید در مدارس استان خبر داد و گفت : این تجهیزات ورزشی شامل تمام امکاناتی است که مدارس و معلمان تربیت بدنی برای توسعه ورزش دانش آموزی نیاز داشتند.

 وی  اولویت آموزش و پرورش را سلامت دانش آموزان دانست و تاکید کرد : برای تحقق این امر همه باید تلاش کنیم تا ورزش کردن به عنوان یک فرهنگ در وجود دانش آموزان نهادینه شود.

ساداتی افزود : به هیچ عنوان پذیرفتنی  نیست که گزارش‌هایی از بیماری دیابت و فشار خون برای دانش آموزان مازندرانی گزارش شود و تنها راه مقابله و پیشگیری از این بیماری ، ورزش  است که باید در مدارس جدی گرفته شود .

وی اظهار داشت:  اگر خواهان توسعه ورزش در مدارس مازندران هستیم باید از ظرفیت خانواده‌ها و خیران بهخوبی بهره بگیریم و برای خلق جامعه‌ای با نشاط از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم .

ساداتی اضافه کرد : در دنیای امروز این اصل ثابت شده است  که جامعه ای خلاق و با نشاط به توسعه پایدار می رسد و این حرکت باید از مدارس شروع شود .

استان مازندران در سال تحصیلی جدید بیش از ۵۳۷ هزار دانش آموز دارد که در حدود چهار هزار مدرسه و ۲۱ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =