افزایش ۲۱ درصدی صادرات از گمرک پیام البرز

کرج - ایرنا - میزان صادرات از گمرک استان البرز مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام این استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱ درصدی داشته است.

نادر ثناگومطلق مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال بیش از ۴۴ هزار تن انواع کالا به ارزش  ۷۰ میلیون و ۴۶۷هزار دلار از این گمرک صادر شده است.

عمده کالاهای صادر شده از گمرک پیام شامل ماشین آلات خط تولید، مواد اولیه، صنایع غذایی، پارچه، لوازم خانگی و شیرآلات صنعتی بوده است.

ثناگومطلق گفت: همچنین درهمین مدت بیش از ۲۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۶۷ میلیون و ۲۶۶ هزار دلار از گمرک استان البرز مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام وارد کشور شده است.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام درابعادی به وسعت سه هزار و۶۰۰ هکتار در مهرشهر کرج واقع شده که خدمات هوایی حمل بار و کالا به اقصی نقاط جهان و پروازهای مسافری به مقصد کیش و مشهد در آن انجام می شود.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال ۱۳۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه ۱۳۸۲ هیات دولت، سه هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی ۵ استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
فرودگاه پیام نیز از شهریورماه سال گذشته مسافری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =