امام جمعه بیرجند: قوای سه‌گانه زیر سقف قانون هستند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: قانون دارای سقفی است که همه دستگاه‌ها زیر آن قرار دارند و قوای سه‌گانه را به هم مرتبط کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در نشست مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونان سیاسی و اقتصادی استاندار و مدیران ارشد دستگاه‌های نظارتی استان برگزار شد افزود: از حضور و نظرات همه بزرگوارانی که در جلسه حضور دارند و از اینکه این مجموعه زیر یک سقف قرار گرفتند و حرف‌هایشان را به یکدیگر منتقل کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی گفت: پیش از آن که زیر این سقف قرار بگیریم همه ما زیر سقف قانون قرار داریم، به یکدیگر مرتبط هستیم و از یکدیگر جدا نیستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: قوای سه‌گانه، نیروهای نظارتی و اطلاعاتی حضور دارند و قانون این دستگاه‌ها را به یکدیگر مرتبط کرده اما آنچه مهم است، انگیزه و جدیت است.

وی تصریح کرد: غیر از آنچه که در چندین برگ منعکس شده یا افراد بیان فرموده‌اند، در جامعه با مشکلات زیادی رو به رو هستیم که قابل حل است که اصولا بنده و از قبیل بنده مسئول این کار نیستیم.

وی ادامه داد: قوای سه‌گانه‌ای که قانونگذار آنها را تعیین کرده به این معناست که اگر هر کدام به وظیفه خود عمل کنند، هیچ کاری روی زمین نمی‌ماند و اگر نیروهای نظارتی، اطلاعاتی و حراست‌ها به صورت جدی و به موقع عمل کنند، هیچ زمانی مسئولی تنبل یا پرتوقع بار نمی‌آید بلکه خود را خدمتگزار مردم خواهد دانست.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اینکه چرا مردم شکایت خود را به دفتر ما ارائه می‌دهند را باید از خودشان پرسید زیرا ما نه قاضی، نه جزء قوای سه‌گانه و نه نیروی اطلاعاتی و بازرسی و نه دیوان محاسبات هستیم.

وی اظهار داشت: نیروهای محترم اجرایی کاملا آمادگی خود را اعلام کرده‌اند که در بخش‌های گوناگون همکاری داشته باشند و مسائل به صورت تحقیقی مورد ارزیابی قرار گیرد که این جمع‌بندی برعهده بازرس خراسان جنوبی قرار خواهد داشت لذا باید به گونه‌ای ترتیب دهند که دو جلسه به صورت آزمایش شکل گیرد و سپس از این جمع کنار خواهم رفت زیرا این برنامه به وسیله بنده نباید باشد، بلکه باید به صورت خودکار در سیستم قانون انجام شود.

امام جمعه بیرجند گفت: هر بخشی دارای یک مدیر است لذا اگر تخلفی صورت گیرد اولین فردی که باید پاسخگو باشد خودِ مدیر است، زیرا چطور می‌شود که یک مدیر از زیرمجموعه خود بی‌اطلاع باشد، خلاف قانون صورت گیرد و حق مردم و مسئولان ضایع شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم طی دو جلسه آینده این جریان تعقیب و سپس به شما واگذار شود اما وقتی مردم به دفتر ما مراجعه می‌کنند، بنده نیز وظیفه دارم تا عکس‌العملی نشان دهم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: وقتی نظام ما براساس اسلام و انقلاب است، عمل نیز باید طبق اسلام باشد؛ اگر عمل طبق اسلام بود مردم مشکلی نداشتند و شرایط به گونه‌ای نبود که یک عده پول پارو کنند و یک عده دیگر سر در زباله‌دان‌ها کنند تا روزی فرزندانشان را بین زباله‌ها پیدا کنند؛ این شرایط نباید وجود می‌داشت.

وی در پایان گفت: همه مشکلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی قابل حل است و همه نیز مسئول هستیم تا جلوی افرادی که مسئولیت پذیرفته و قسم خورده‌اند را بگیریم تا پاسخگو باشند.

اخبار مرتبط