۲۷ نفر در اثر سو مصرف مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد جان باختند

یاسوج - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۷ نفر در ۶ ماهه نخست سال جاری براثر سو مصرف مواد مخدر در این استان جان خود را از دست دادند.

کامروز امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کل اجساد ارجاعی به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در ۶ ماه نخست امسال ۳۳۰ مورد بوده که از این تعداد ۲۱ نفر مرد و ۶ نفر زن بر اثر سو مصرف مواد مخدر جان باختند.

وی بیان کرد: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شمار متوفیان ناشی از سو مصرف مواد مخدر در این استان، ۱۲۵ درصد افزایش داشته است.

امینی تصریح کرد: آمار تلفات ناشی از سو مصرف مواد مخدر در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ نفر (۱۱ مرد و یک زن) ثبت شده است.

وی اعتیاد به مواد مخدر را یکی از بلاهای خانمانسوز عنوان کرد و گفت: فوت ناشی از سو مصرف مواد مخدر در این استان روند نگران کننده ای داشته است.

 امسال سه تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته است.

افزون بر ۱۲ هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده اند و آمار ها نشان می دهند که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک است.

در سال ۱۳۹۶ چهار تن و ۶۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.
چهار هزار و ۷۱ کیلو گرم این مواد مخدر از نوع تریاک و مابقی حشیش، ماری جوانا، هروئین و دیگر انواع مواد مخدر بوده و در این راستا یکهزار و ۸۴۶ نفر دستگیر، ۳۳۷ دستگاه خودرو توقیف و ۶۸ باند منهدم شدند.
سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شده است.
یک هزار و ۷۰۰ نفر توزیع کننده، تهیه کننده، مصرف کننده و قاچاقچی مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته دستگیر شدند و همچنین با هماهنگی دستگاه قضائی در این راستا ۳۱۰ دستگاه انواع خودرو توقیف شدند.
کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =