۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83525135
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ درصد قلیان سراهای مراغه دارای مجوز هستند

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی فرماندار مراغه گفت: از ۱۰۰ واحد قلیان‌سرا و قهوه‌خانه موجود در این شهرستان، تنها ۱۳ درصد دارای مجوز هستند.

موسی شعفی روز دوشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی مراغه افزود: واحدهای دارای مجوز نیز پیش از مصوبه های قانونی اخیر پروانه فعالیت کسب کرده اند و برای قلیان سراهای جدید مجوز صادر نمی شود.

وی گفت: فعالیت باغ رستوران ها و قلیان سراهای موجود در برخی مناطق گردشگری این شهرستان که اقدام به سرو قلیان می کنند، زمینه ساز بروز برخی مشکلات بهداشتی و نیز اجتماعی و فرهنگی شده است.

شعفی افزود: همچنین براساس دستور دادگستری آذربایجان شرقی و دادستانی، برخورد با اماکن غیرمجاز در زمینه عرضه قلیان تشدید خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای نظارت بر اماکن عمومی، امسال برخی از واحدهای فعال در زمینه عرضه غیرمجاز تعطیل شده و تا پایان سال حدود ۵۰ واحد از این اماکن به دلیل عدم برخوردرای از مجوزهای لازم قانونی و صنفی پلمب خواهد شد.

شعفی اضافه کرد: برای پیشگیری از عوارض بهداشتی مصرف قلیان نیز باید فرهنگ سازی در این زمینه مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، براساس تصمیم کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراغه، عرضه قلیان در کافه‌های سنتی و رستوران‌های شهرستان ممنوع بوده و برای هیچیک از آنها مجوز و پروانه فعالیت صادر نمی‌شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =