محیط‌بانان فارس با شلیک به خودرو متخلفان،‌ آنان را دستگیر کردند

شیراز - ایرنا- تجاوز به عرصه‌های زیست محیطی و تعقیب و گریز متخلفان و محیط بانان تقریبا هر روز در مناطق زیست محیطی فارس رخ می‌دهد ، این بار ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد با شلیک به خودرو شکارچیان متخلف دست آنان را از شکار پرندگان وحشی کوتاه کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد روز دوشنبه از دستگیری شکارچیان پرندگان وحشی و کشف یک قبضه اسلحه پنج تیر پران از این متخلفان خبر داد و اظهار داشت : در پی گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد از منطقه تنگ قارچی با افراد متخلفی مواجه شدند که با یک قبضه اسلحه پنج تیر پران اقدام به شکار پرندگان وحشی می کردند.

علی اکبر کشاورز افزود: متخلفان پس از مواجه شدن با ماموران یگان محیط زیست این شهرستان با یک دستگاه خودروی لندکروز اقدام به فرار کردند که پس از تعقیب و گریز و تیراندازی به لاستیک خودروی مذکور و طی نمودن مسافت ۲۰ کیلومتری، در حوزه استحفاظی شهرستان اقلید و در نزدیکی روستای تخت چمن متوقف شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد همچنین بیان داشت: پس از تماس با پاسگاه انتظامی و اداره محیط زیست شهرستان اقلید و همچنین هماهنگی با دادستان این شهرستان خودروی متخلفان به منظور سیر مراحل قضایی به پارکینگ انتقال داده شد.

کشاورز افزود: این متخلفان سال ۹۶ نیز به دلیل شکار ۱۵ قطعه کبک دستگیر شده بودند و سابقه تخلف دارند.

شهرستان پاسارگاد در فاصله ۱۳۶ کیلومتری و شهرستان اقلید در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارند.

اخبار مرتبط