رزمایش الی بیت المقدس گردان‌های بسیج مراغه برگزار می‌شود

مراغه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه مراغه از برگزاری رزمایش الی بیت المقدس گردان‌های بسیج این شهرستان در روزهای نهم و دهم آبان ماه سالجاری خبرداد.

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی روز دوشنبه در نشست خبری این رزمایش افزود: این رزمایش در ۲ مرحله و به منظور آماده سازی نیروهای بسیجی برای مقابله با هرگونه تهدیدات نرم و سخت دشمنان در محل پادگان المهدی (عج) برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این رزمایش چهار گردان بیت المقدس و یک گردان کوثر از بسیج خواهران شرکت خواهند یافت.

رشیدی اضافه کرد: در مرحله اول این رزمایش علاوه بر برگزاری نشست های بصیرتی و دوره های آموزشی، عملیات های دفاع دورادور، دفاع از کوی و برزن، آرام سازی و عملیات های هلی برن و ضد آن توسط نیروهای شرکت کننده به اجرا در خواهد آمد.

وی گفت: مرحله دوم این رزمایش نیز با حضور آحاد بسیجیان، تحت عنوان همایش اقتدار عاشورائی بسیجیان پنجم آذر ماه برگزار می شود.

سرهنگ رشیدی افزود: با توجه به پیچیدگی تهدیدها و توطئه های دشمنان، بهره گیری از آمادگی های رزمی، فرهنگی و اجتماعی  به ویژه ظرفیت بسیج ضروری و حیاتی است زیرا بسیج از مولفه های تامین امنیت و قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی بوده و زمینه ساز رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: تبدیل ایران اسلامی به هفتمین قدرت موشکی و رشد صنایع دفاعی و پیشرفت های علمی در زمینه هایی چون هسته ای، هوا و فضا و سلول های بنیادی به برکت وجود تفکر بسجی و هدایت های رهبری ممکن و محقق شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =