احتمال طغیان ملخ صحرایی در ایران وجود دارد

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: هرچند در زمان حاضر مشکلی در زمینه حمله ملخ‌ها نداریم اما براساس گزارش دریافتی از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) احتمال طغیان موج جدیدی از این آفت در ایران در ماه آتی، وجود دارد.

خسروعمرانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: براین اساس برخی از استان‌های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با خطر حمله احتمالی ملخ‌ها روبرو هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت بارندگی‌ها و اقلیم کشور حمله ملخ‌ها در سه ماه آخر سال برای همه مناطق کشور وجود دارد و پیش‌بینی مبارزه با این آفت در سطح ۹۰۰ هزار هکتار از مزارع و مراتع شده‌است که باید تمهیدات اندیشیده و اقدام‌های لازم در این زمنیه انجام شود.

عمرانی بیان کرد: در این زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سمپاشی و تجهیزات مورد استفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولید کننده سمپاش‌های یو ال وی، توربولاینر، تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مقابله با این آفت برگزار شد.

در مرحله نخست هجوم ملخ صحرایی به کشور در بهمن ماه سال گذشته با همت مردم، عزم مسئولان و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی ۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند و ۱۰۴ هزار و ۳۱۵هکتار از مزارع و مراتع استان بوشهر از وجود این آفت ناخوانده پاکسازی و با کمترین خسارت به بخش کشاورزی عوارض آن کنترل شد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =