۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83525103
۰ نفر

برچسب‌ها

فرآیند حذف قبوض کاغذی گاز در هرمزگان کلید خورد

بندرعباس- ایرنا- طرح حذف قبوض کاغذی گاز با هدف توسعه خدمات‌رسانی از آذرماه امسال در استان هرمزگان اجرایی می‌شود.

این طرح همزمان با سایر شرکت‌های گاز استانی و در راستای سیاست‌های دولت و دستورالعمل ابلاغی از شرکت ملی گاز ایران مبنی بر حذف قبوض کاغذی در استان هرمزگان نیز آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان هدف از اجرای این طرح را کاهش هزینه‌ها، توسعه خدمات الکترونیک به مشترکان و صیانت از محیط زیست بیان کرد.

فواد حمزوی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فرآیند حذف قبوض کاغذی یکی از برنامه‌های شرکت گاز به شمار می‌رود که از آذرماه در برخی شهرستان‌های هرمزگان به شکل آزمایشی اجرا خواهد شد.

وی ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، سرعت‌بخشی در ارسال صورتحساب، سهولت دسترسی مشترکان به صورتحساب گاز و کاهش زمان توزیع قبوض، پرداخت آنلاین، سرعت بخشی در وصول مطالبات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی را از مزیت‌های این طرح عنوان کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان، در حال حاضر در شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، بستک، درگهان قشم، پارسیان و بندرخمیر مشترک گاز خانگی داریم.

مشترکان گاز طبیعی می‌توانند برای تکمیل و ثبت اطلاعات ( شماره اشتراک و شماره تلفن همراه) به یکی از روش‌های ارسال شماره  به سامانه ۱۰۰۰۱۹۴ با الگوی (شماره اشتراک*۱) به ترتیب از سمت چپ به راست، مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی گاز ایران ( www.nigc.ir) و کلیک بر روی گزینه حذف قبوض یا ثبت تلفن همراه مشترکان برای حذف قبوض کاغذی گاز و ورود به صفحه دریافت اطلاعات مشترکین یا مراجعه به نشانی اینترنتی (http://ghabz.nigc.ir) اقدام کنند.

تاکنون ۲۵ هزار خانوار هرمزگانی زیرپوشش طرح‌های گازرسانی قرار دارند.

هم‌چنین امکان دسترسی ۲۲هزار و ۵۰۰ خانوار در بندرعباس به گاز شهری فراهم شده و حدود ۱۰درصد از این تعداد برای گرفتن اشتراک اقدام کرده اند.

۱۳شهریور امسال نیز عملیات اجرایی مرحله‌های ۶ و ۷ گازرسانی شهر بندرعباس با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه آغازشد.

گازرسانی به روستای هلر قشم، شهر درگهان قشم، روستاهای محمدآباد و نجات‌آباد، شهر دشتی و  مرحله دوم شهر بستک در مجموع با اعتبار ۴۴۰میلیارد ریال از مهم‌ترین طرح‌های هفته دولت امسال در هرمزگان بود که بزرگ‌ترین این طرح مربوط به گازرسانی به شهر درگهان و روستای هُلُر در قشم با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال اختصاص داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =