۱۱۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی البرز صادر شد

کرج - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت که ۱۱۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی این استان طی ۶ ماهه نخست امسال به خارج از کشور صادر شده است.

سید مجید موسوی روز دوشنبه همزمان با روز ملی صادرات در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به میزان و سرانه تولیدات استان البرز و همچنین شرایط مهیا شده برای انجام صادرات محصولات غیر نفتی

به ویژه  محصولات کشاورزی و  بسترهای مهم صادراتی از جمله تسهیل امور گمرکی استان و توانمندی تولیدکنندگان و بازرگانان استان البرز از ابتدای سال ۹۸ تا پایان شهریور ماه حدود ۱۱۲ هزار تن به ارزش ۳۶ میلیون دلار  انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شد.

وی اظهار داشت: از این مقدار صادرات، حدود ۵۱ هزار تن از طریق گمرک استان البرز و مابقی از طریق گمرک‌های سایر استان‌ها به کشورهای حوزه خلیج فارس‌، آسیا و اروپا انجام شده است.

موسوی اضافه کرد: این محصولات شامل انواع سبزی و صیفی و میوه‌جات، نهال، قارچ، محصولات دامی، آبزیان ، چای و محصولات صنایع تبدیلی و تکمیلی بوده است.

بر اساس سیاست‌گذاری‌ها و پیش بینی‌های انجام گرفته تا پایان سال جاری ۲۱۸ هزار تن انواع  محصولات کشاورزی به ارزش ریالی ۱۴۱ میلیون دلار از استان صادر خواهد شد که در مقایسه با سال ۹۷ که صادرات استان ۱۹۸ هزار تن به ارزش ریالی ۱۲۲ میلیون دلار بوده افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

در طی سال‌های ۹۶ و ۹۷  در مجموع بیش از یک میلیون و ۸۹۹ هزارتن انواع محصولات زراعی و یک میلیون و ۶۰ هزارتن انواع محصولات باغی تولید و روانه بازار مصرف کرده است.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی  وباغی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =