بزرگترین مجموعه اقامتی بین راهی استان اردبیل در خلخال راه‌اندازی می‌شود

اردبیل_ایرنا_ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: بزرگترین مجموعه اقامتی، رفاهی ،گردشگری و خدماتی بین راهی جنوب استان در خلخال راه‌اندازی می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده روز دوشنبه در حاشیه بازدید از محل احداث پروژه اقامتی و گردشگری خلخال در مسیر جاده منتهی به استان گیلان افزود: این مجموعه با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه،شهرداری خلخال و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: مجموعه خدماتی، رفاهی، گردشگری و تفریحی خلخال شامل واحدهای تجاری، بازار میوه و تره‌بار، ترمینال مسافربری ،سالن غذاخوری، فروشگاه بزرگ، نمازخانه، پارکینگ، ایستگاه آتش‌نشانی،جایگاه سوخت‌گیری بنزین ،نفت گاز و سی ان جی و سایر امکانات رفاهی، خدماتی و گردشگری بوده و در زمینی به مساحت ۱۶ هزارو ۳۸۰ هزار متر مربع و با صرف  ۱۸۵ میلیارد ریال احداث می‌شود.

وی با اشاره به وجود محدودیت‌های اعتباری دولتی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیران را در اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی از جمله اولویت‌های کاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل دانست و افزود: هم‌اکنون ۲ پروژه بهسازی و ساماندهی بقعه امامزاده روستای کالار از توابع بخش مرکزی و بقعه سیداحمد معراجی از توابع بخش خورش‌رستم خلخال در حال اجرا می‌باشد.

رضوان صادقی ، معاون امور عمرانی فرماندار خلخال نیز گفت: انتظار از مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان تلاش برای قرار گرفتن محل اجرای پروژه در پهنه گردشگری حریم شهر خلخال برای پیشبرد اهداف گردشگری این مجموعه است.

صلاح‌الدین برزگر ، سرپرست شهرداری خلخال نیز گفت: با توجه به مشارکت شهرداری در اجرای این پروژه و پیش‌بینی احداث خیابان ۱۴ متری دسترسی به مجتمع ،ترمینال مسافربری ،ایستگاه دوم آتش‌نشانی شهر و سرویس بهداشتی در آن شهرداری نسبت به صدور پروانه‌های ساخت مجموعه بصورت رایگان اقدام خواهد کرد.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =