گروگان ۱۷ ساله از چنگال آدم‌ربایان در زاهدان رهایی یافت

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با تلاش شبانه‌روزی نوجوان ۱۷ ساله که در خیابان شهید چمران زاهدان گروگان گرفته شده بود، صحیح و سالم آزاد شد. 

سردار محمد قنبری روز دوشنبه در این‌باره اظهار داشت: صبح روز هفتم مهرماه یک فقره آدم‌ربایی در محدوده خیابان شهید چمران زاهدان به مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیمی از عوامل انتظامی برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده از شاهدان عینی در محل حادثه مشخص شد سرنشینان ۲ دستگاه پراید و پژو ۴۰۵ با تهدید سلاح گرم نوجوان ۱۷ساله را که در مسیر مدرسه در حرکت بوده گروگان گرفته و به سرعت متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به حساسیت موضوع و حفظ جان گروگان تیمی ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند و پس از ۲۰ روز تحقیقات شبانه روزی با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی یکی از آدم‌ربایان شناسایی و روز گذشته در اقدامی غافلگیرانه هنگام تردد در محدوده خیابان سعدی با یک دستگاه پراید دستگیر شد.

وی بیان کرد: با دستگیری یکی از آدم‌ربایان، دیگر اعضای این باند گروگانگیری عرصه را بر خود تنگ دیده و فرد ربوده شده را شب گذشته در منطقه چشمه زیارت رها کرده و متواری شدند.

سردار قنبری خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاعات بدست آمده تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای این باند گروگانگیری و علت و انگیزه آنها در این خصوص ادامه دارد.

دستگیری سه شرور تحت تعقیب در عملیات ضربتی پلیس

فرمانده انتظامی استان همچنین گفت: نوزدهم تیرماه سالجاری در پی دریافت گزارشی مبنی بر تیراندازی منجر به جرح فردی جوان در یکی از محلات حاشیه شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های میدانی پلیس مشخص شد که سه مرد جوان و دارای سابقه شرارت در پی نزاع دسته جمعی مردی جوان را با شلیک گلوله سلاح گرم مجروح کرده و از محل متواری شدند.

سردار قنبری اظهار داشت: ماموران عملیات ویژه پلیس امنیت عمومی پس از یکسری تحقیقات گسترده میدانی سرانجام مخفیگاه این سه جوان شرور را که دائم محل اختفایشان را تغییر می‌دادند شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم قضایی صبح روز گذشته در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه آنان را پیش از هرگونه اقدام خطرناکی در یکی محلات حاشیه شهر زاهدان دستگیر کردند.

وی با اشاره به کشف چهار قبضه قمه بزرگ، یک قبضه قمه کوچک و یک عدد فشنگ شکاری از مخفیگاه متهمان گفت: تیراندازی منجر به جرح، حمل سلاح سرد، سرپیچی و تمرد از قانون، درگیری های متعدد منجر به جرح با شهروندان از جمله شرارت‌های این متهمان است که در دستگاه‌های قضایی و امنیتی به ثبت رسیده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی این افراد شرور به دستگاه قضایی خاطر نشان کرد: پلیس با تمام توان در راستای تامین نظم، امنیت و آرامش شهروندان تلاش کرده و به هیچ فردی اجازه نخواهد داد با اقدامات غیرقانونی و خلاف، موجبات برهم زدن نظم عمومی و آسایش مردم را فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =