هشت هزار و ۹۴۰زائر خدمات پزشکی دریافت کردند

اهواز- ایرنا - رییس مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: هشت هزار و ۹۴۰ زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال در مرز چذابه از این مرکز خدمات مختلف پزشکی دریافت کردند.

ایمان محمدی نرگسی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت داوطلبانه پزشکان و پرستاران در این مرکز برای ارائه خدمات به زائران بیان کرد:  ۵۲ پزشک و دندانپزشک با استقرار تجهیزات پزشکی و کلینیک سیار دندانپزشکی در مراسم اربعین امسال به زائران حسینی در مرز چذابه خدمات ارائه کردند.

وی با اشاره به ارائه خدمات این مرکز به زائران از بیستم تا ۲۷ مهرماه  اظهار داشت: این تیم پزشکی در این مدت به ۵۵۰ نفر خدمات دندانپزشکی، یکهزار و ۵۹۰ نفر خدمات پانسمان و تزریقات ارائه کردند و ۴۱ نفر نیز برای ادامه روند درمان به بیمارستان منتقل شدند.

محمدی نرگسی افزود: همچنین این مرکز در این مدت ۱۰ هزار ماسک و پنج هزار بروشور اطلاع رسانی نکات بهداشتی میان زائران توزیع کرد.

بر اساس اعلام استاندار خوزستان امسال ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر در مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال از مرزهای خوزستان تردد داشتند.

ارائه خدمات از سوی برخی نهادهای حمایتی و امدادی در مرزهای شلمچه و چذابه استان برای زائرانی که در حال برگشت از کشور عراق هستند تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =