دانشگاه‌ها به سمت نشاط سوق داده شوند

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه‌های ما امروز، دل‌مرده است و نشاط کافی در دانشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: همه دست‌اندرکاران باید دانشگاه‌ها را به سوی نشاط سوق دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، «سعید نمکی» امروز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: محیط دانشگاه را باید از دلمردگی و ناامیدی و یاس به سوی نشاط برد.
وی در بیان توصیه هایی به علیرضا زالی سرپرست جدید این دانشگاه عنوان کرد: توصیه می کنم با عشق، محبت و مهربانی دانشگاه را مدیریت کنید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: استاد دانشگاه و دانشجو مانند تار است، استاد، دانشجو و دانشگاه را باید نواخت، نباید زد. 
نمکی خطاب به دانشگاهیان گفت: همنوایی با تحولات وزارت بهداشت داشته باشید زیرا تقدم پیشگیری بر درمان و جامعه محور کردن آموزش از جمله اهداف اصلی است.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از اقدامات محمد آقاجانی رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: اصلاح ساختار بودجه و خرید سایت جدید دانشگاه از اقدامات مهم وی به شمار می رود.

نمکی با تاکید بر کنار گذاشتن نگاه سیاسی در بهره گیری از سرمایه های انسانی کشور در این حوزه، عنوان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی کشور روزهای سختی را می‌گذرانند. ورود من نیز به وزارت بهداشت در چنین شرایط سختی صورت گرفت. با حضور خود که البته به خواست خود نیز نبود، تلاش در حذف کسی و آوردن تیمی نکرده و در صدد هستم از ظرفیت های موجود استفاده کنم و تنها وزیر با حداقل تغییر در وزارتخانه هستم.

وی تصریح کرد: امسال سخت ترین سال کشور پس از انقلاب در مقابله با جنگ بی رحمانه اقتصادی است.

نمکی به سیل نوروز ٩٨ اشاره کرد و گفت: نوروز روسای علوم پزشکی با سیل آغاز شد و با همه تلاش ها توانستند سیلاب را مهار کنند و یک مورد نیز اپیدمی نداشتیم.

وی به اقدامات دانشگاه های علوم پزشکی در بسیج ملی کنترل فشار خون نیز اشاره کرد و گفت: تعداد مراجعان به این بسیج ملی به ٣١ میلیون نفر رسید و رکورد تاریخی در نظام سلامت ثبت شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات مسئولان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در پیاده روی اربعین نیز اظهار داشت: این گروه جزو مظلوم ترین گروه ارائه دهنده خدمت در جامعه نظام سلامت هستند.

وزارت بهداشت مستحق این همه جفا نیست

نمکی در ادامه با اشاره به اقدامات ارزنده بسیاری از پزشکان عنوان کرد: در این جمع، پزشکانی هستند که در مطب های خود از افراد نیازمند ویزیت نمی‌گیرند. کدام دوربین این ها را نشان می دهد؟چرا فقط دوربین را روی کارت خوان ها می برید؟ این دوربین ها را در کدام مشاغل دیگر می برید؟ در حالی که این سرمایه اجتماعی را باید دریابید.

بدهی ١٨ ماهه  تامین اجتماعی به وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در ادامه از بدهی ١٨ ماهه سازمان تامین اجتماعی به وزرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: این مظلومیتی است که متوجه همکاران است. از رسانه ها می خواهیم قدری با ما مهربان تر باشند. ما مستحق این همه جفا و بی مهری نیستیم.

به مردم بیشتر برسید

وی در ادامه خطاب به زالی، خواستار رسیدگی بیشتر به مردم شد و تصریح کرد: مردم ولی نعمتان ما هستند. بیمارهان ساعت ها معطل می مانند.درد مردم را دوا و امور درمان را تسهیل کنید.

وی همچنین افزود: به معیشت مجموعه تحت مدیریت خود رسیدگی و الگوی معیشتی و پرداخت حقوقی متناسب با سایر بخش ها تهیه کنید./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =