ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستان دلفان به پایان رسید

قزوین - ایرنا - ۵۰۰ واحد احداثی ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین در شهرستان دلفان استان لرستان به متقاضیان تحویل داده شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با وقوع سیل اوایل فروردین ماه سال جاری در برخی از استان‌های کشور، قزوین به عنوان استان معین در شهرستان دلفان استان لرستان انتخاب شد.

اصغر گونجی با اشاره به اینکه کارشناسان و تیم‌های عملیاتی این نهاد بلافاصله پس از وقوع سیل به منطقه اعزام و کار کارشناسی خود را در خصوص واحدهای خسارت دیده آغاز کردند، افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته سه هزار و ۳۰۰ واحد تعمیری و ۲ هزار و ۲۵۰ واحد احداثی مورد ارزیابی قرار گرفته و همزمان نیز عملیات ساخت و ساز نیز آغاز شد.

وی اضافه کرد: از ۲ هزار و ۲۵۰ واحد احداثی در مرحله نخست، اعتبار یک هزار و ۲۰۰ واحد به بانک‌های عامل استان ابلاغ و بلافاصله نیز بر حسب اولویت، کار معرفی متقاضیان به بانک‌ها انجام شد.

به گفته وی، در حال حاضر عملیات آواربرداری، اجرای فونداسیون، آرماتوربندی و اسکلت واحدهای یاد شده به میزان ۱۰۰ درصد به همراه اجرای سقف ۹۰ درصد از این واحدها به انجام رسیده و در مجموع نیز ۵۰۰ واحد به سیلزدگان تحویل داده شده است.

گونجی با بیان اینکه از ۲۰ شهریور ماه گذشته نیز اعتبارات یک هزار واحد سیلزده دیگر در شهرستان دلفان به بنیاد مسکن قزوین ابلاغ شد، گفت: به میزان اعتبارات یاد شده نیز متقاضیان به بانک‌های عامل معرفی و بانک‌ها نیز تسهیلات مورد نیاز سیلزدگان را به صورت ۱۰۰ درصدی واگذار کردند.

این مسئول یادآور شد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و مکان مناسب برای بانک‌ها در مناطق سیلزده، بنیاد مسکن برای هر بانک عامل ستادی را برپا کرد تا مسیر تردد متقاضیان به بانک‌ها یابد و بانک‌ها نیز به صورت شبانه‌روزی فعالیت خود را در منطقه برای ارایه تسهیلات به انجام رساندند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که تسهیلات معیشتی به میزان ۱۵۰ میلیون ریال به همراه ۵۰ میلیون ریال بلاعوض به تمامی خانوارهای آسیب دیده از سیل پرداخت و به یک هزار و ۹۳۲ واحد احداثی نیز کمک‌های بلاعوض به میزان ۱۲۰ میلیون ریال به خانوارهای شهری و ۱۰۰ میلیون ریال به خانوارهای روستایی شهرستان دلفان پرداخت شده است.

میزان پیشرفت واحدهای احداثی شهرستان دلفان ۴۵ درصد است

گونجی با اشاره به میزان پیشرفت ۴۵ درصدی واحدهای احداثی در شهرستان دلفان، گفت: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی و رفع معضل گرانی مصالح ساختمانی، به طور حتم تا پایان سال تمامی واحدهای احداثی را تکمیل و به متقاضیان تحویل می‌دهیم.

وی اظهار داشت: خوشبختانه بنیاد مسکن قزوین به عنوان نخستین استان معین مستقر در لرستان توانست در ۱۷ شهریور ماه گذشته عملیات تعمیر ۳۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل فروردین ماه را در شهرستان دلفان به پایان برساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =