۳۳ هکتار از زمین‌های سد شیروان رفع تصرف شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: ۳۳ هکتار از زمین‌های تملک شده در محدوده سد بارزوی این شهرستان خراسان شمالی که پیشتر توسط متخلفان تصرف و کشت می شد هم اکنون، از تصرف آنان خارج شده است.

به گزارش ایرنا، امین رضا مرآتی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شیروان اظهار داشت: همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی شهرستان موجب رفع تصرف این میزان زمین از دست متخلفان شد و این همکاری ها باید ادامه داشته باشد.

توان ذخیره سازی مخزن سد بارزو ۹۲ میلیون مترمکعب است که هم اکنون حجم تراز و ایمنی پایدار این سد ۸.۵ میلیون متر مکعب است.

سد بارزو شیروان در سال ۱۳۸۱ با هدف مهار و کنترل سیلاب های فصلی و تامین قسمتی از آب صنعت، آشامیدن شهری شیروان و کشاورزی اراضی پایاب آن به بهره برداری رسید.

توان تنظیمآب توسط این سد سالانه ۴۴ میلیون متر مکعب و گنجایش مخزن آن ۹۲ میلیون متر مکعب است.

سد بارزو شیروان در ۴۰ کیلومتری شمال این شهر خراسان شمالی قرار گرفته است.

فرماندار شیروان در ادامه از دستگاه های اجرایی شهرستان بخاطر پرداخت نکردن به موقع قبوض آب، تلفن، برق و گاز انتقاد کرد و گفت: این معضل موجب اختلال در نحوه خدمات رسانی دستگاه های خدمات رسان به مردم می شود.

مرآتی همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: برگزاری انتخابات جزو مهم ترین وظایف دستگاه حاکمیتی است که دستگاه های اجرایی موکلف هستند تمام ظرفیت های سازمانی خود را برای اجرای انتخابات در اختیار فرمانداری قرار دهند.

مرآتی با بیان اینکه انتخابات از زمان ثبت نام کاندیدا آغاز می شود افزود: دستگاه های اجرایی حق دخالت در مباحث انتخابات و استفاده از ظرفیت های اداری برای کاندیدای احتمالی را ندارند، انتخابات به صورت سالم برگزار می شود و از آرای مردم صیانت خواهد شد.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =