۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83524859
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای پایتخت سالم شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت بعد از ظهر دوشنبه با کاهش ۲۴ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط سالم قرار گرفت؛ صبح امروز این شاخص با عدد ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون شاخص هوای پایتخت منتهی به ساعت ۱۴ امروز روی عدد ۸۰ قرار دارد.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۸۳ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون، نیتروژن، ازن و منواکسید کربن نیز به ترتیب بر روی ۶۰، ۶۹، ۱۹ و ۲۱ قرار داشت.

ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۸، شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۵۰، اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۵۴ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

در این مدت زمان ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۸، ‌ فرمانداری شهر ری (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۷ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۴ بیشترین میزان آلایندگی را امروز داشته اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =