شاخص بورس آذربایجان‌غربی کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی هفته گذشته شاخص کل بورس استان در مقایسه با هفته قبل از آن با سه هزار و ۴۰۰ واحد کاهش به ۳۰۹ هزار و ۶۴۰ واحد رسید.

وحید جوادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار در فرابورس نیز کاهش ۲۰۱ واحدی را تجربه کرد، اظهار داشت: این شاخص نیز به سه هزار و ۸۶۸ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون و ۹۶۳ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۳۹۱ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۲۴۷ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری «مفید» بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۷ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت توسعه معادن و فلزات با ۱۲ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =