۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 83524780
۰ نفر

برچسب‌ها

المپیاد ورزشی بسیجیان بهاباد برگزار شد

یزد – ایرنا – المپیاد ورزشی پایگاه‌های مقاومت بسیج بهاباد روز دوشنبه  با شرکت ۲۸ ورزشکار برتر در ۶ رشته، به مناسبت هفته تربیت بدنی ( ۲۶ مهر تا دوم آبان ) در ناحیه مقاومت بسیج مرکز این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ پاسدار سعید دهقان ده‌جمالی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد در حاشیه این المپیاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ورزشکاران در رشته‌های فریزبی، تنیس، دارت، دربیل و پلانتی با هم رقابت کردند و از نفرهای برتر در مراسم جداگانه‌ای تجلیل می‌شود.

وی تصریح کرد: ورزش جزو نیازهای اساسی جسم و روح آدمی است و جامعه‌ای سالم و پرنشاط در گرو توسعه ورزش است و پرداختن به آن باعث ایجاد روحیه‌ای پرانرژی، پرنشاط و فعال در بین کارمندان می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد به نقش و اهمیت ورزش در بین بسیجیان اشاره کرد و افزود: حضور ورزشکاران در اقشار مختلف بسیج حائز اهمیت است، می‌توان در این زمینه با قدرت بیشتری در خصوص جذب جوانان و گسترش فرهنگ بسیجی، اسلامی و ایرانی در بین اقشار ورزشی و غیر ورزشی اقدام کرد.

المپیاد یادشده با همکاری اداره تربیت بدنی، هیئت ورزش‌های همگانی و تربیت بدنی حوزه شهید محلاتی برگزار شد.

ده‌جمالی در حاشیه این المپیاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ورزشکاران در رشته‌های فریزبی، تنیس، دارت، دربیل و پلانتی با هم رقابت کردند و از نفرهای برتر در مراسم جداگانه‌ای تجلیل می‌شود.

وی تصریح کرد: ورزش جزو نیازهای اساسی جسم و روح آدمی است و جامعه سالم و پرنشاط در گرو توسعه ورزش است و پرداختن به آن باعث ایجاد روحیه‌ای پرانرژی، پرنشاط و فعال در بین کارمندان می‌شود.

المپیاد یادشده با همکاری اداره تربیت بدنی، هیئت ورزش‌های همگانی و تربیت بدنی حوزه شهید محلاتی برگزار شد.

به نوشته لغت‌نامه دهخدا، المپیاد، واژه فرانسوی است و مبنای سال شماری یونانیان بود، آنها  هر چهار سال یک بار در شهر « المپی » واقع در « پلوپونز» گردهم می‌آمدند و مسابقه‌هایی در همه رشته‌ها ترتیب می‌دادند و شخصی که مسابقه را می‌برد جایزه می‌گرفت و در یونان معروف می شدو و مدت چهارسال میان ۲ دوره بازی متوالی را المپیاد می‌نامیدند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =