خانه‌های ورزش روستایی استان اردبیل به ۹۰ خانه افزایش می‌یابد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه ۴۰ خانه ورزش روستایی پارسال در استان راه‌اندازی شده بود، گفت: با تجهیز و راه‌اندازی ۵۰ خانه ورزش روستایی جدید در نقاط مختلف استان تعداد این خانه‌ به ۹۰ مورد افزایش خواهد یافت.

بهرام آقاخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال همزمان با هفته تربیت بدنی با هدف ترویج ورزش در میان نوجوانان و جوانان ساکن روستاها طبق برنامه ۵۰ خانه ورزش روستایی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی ، از این تعداد هشت روستا در اردبیل، ۶ روستا در شهرستان پارس‌آباد ، چهار روستا در مشگین‌شهر ، ۶ روستا در خلخال ، پنج روستا در گرمی ، چهار روستا در بیله‌سوار ، چهار روستا در سرعین ، چهار روستا در نمین ، چهار روستا در کوثر، و پنج روستا در شهرستان نیر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه خانه ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در استان راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: این خانه‌ها با وسائلی ورزشی مانند میز و راکت تنیس روی میز ، فوتبال دستی ، دارت ، صفحه شطرنج و تشک تاتامی تجهیز می‌شوند.

 او با اشاره به اینکه آیین اعزام کاروان تجهیز خانه‌های ورزش روستایی استان اردبیل با تاکید بر ترویج فرهنگ ورزشی و تحقق مطالبات ورزشکاران در روستاها انجام می گیرد، اضافه کرد: روز چهارشنبه اول آبان ماه کاروان تجهیزات خانه‌های ورزش روستایی با اجرای نمادین بازی های بومی و محلی برای آقایان و بانوان از سالن رضازاده به روستاها اعزام می‌شوند.

آقاخانی تجهیز و فعال کردن خانه‌های ورزش روستایی را یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان اردبیل ذکر کرد و گفت: این خانه‌های روستایی در نقاط مختلف استان با بهره‌مندی از فضای مازاد و بدون استفاده اداری سازمان، ارگان‌ها و نهادها فعال می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: این خانه‌ها به تجهیزات روز مجهز می‌شوند تا اهالی روستا، جوانان و بانوان روستایی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت ترویج و مشارکت روستاییان در ورزش اظهار داشت: ایجاد فضای مناسب ورزشی در روستاها و حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

وی توسعه زیرساخت‌های ورزشی در تمامی شهرستان ها و روستاهای استان را ضروری دانست و بیان کرد: برای توسعه ورزش و ایجاد نشاط در جامعه باید زیرساخت‌های ورزشی را در تمام نقاط استان ایجاد کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از دیگر اولویت‌های متولیان ورزش استان است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =