بسته حمایتی از تولیدکنندگان نمونه در حال اجراست

تهران- ایرنا- مدیرکل استاندارد تهران با اشاره بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران گفت: این اداره کل بستۀ حمایتی برای واحدهای نمونه استاندارد و کیفیت در دو سطح ملی و استانی در نظر گرفته‌ که از ۲۲ مهرماه امسال اجرایی شده‌ است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره‌ کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در تشریح این خبر گفت: بر اساس این بستۀ حمایتی، واحدهای نمونۀ ملی مادامی که نمونۀ بازار نامنطبق برای آنها گزارش نشود، از نمونه‌برداری از محل تولید معافند.

وی در خصوص نمونه‌برداری از واحدهای نمونۀ استانی، افزود: واحدهای نمونۀ استانی نیز تا زمانیکه نمونۀ نامنطبق برای آنها گزارش نشود (اعم از بازار یا محل تولید) در هرسال تنها یکبار برای هر محصول از محل تولید نمونه‌برداری شوند؛ این درحالی‌است که واحدها در شرایط معمول، حداقل چهار بار در سال از محل تولید، نمونه‌برداری خواهند شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: واحدهای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد که برای تمام محصولاتشان دارای ۴ بار قبولی در یک سال هستند، مادام که نمونۀ نامنطبق از آنها گزارش نشود (اعم از بازار یا محل تولید)، از سال دوم به بعد تنها یکبار نمونه‌برداری از محل تولید انجام شود؛ اما نمونه‌برداری از بازار به قوت خود باقی است.

استان تهران امسال، ۱۵ واحد تولیدی نمونه دارد که در مراسمی در اواخر آبان‌ماه معرفی و تقدیر می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =