۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83524705
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین نیروگاه بزرگ خورشیدی شناور فرانسه راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - نخستین نیروگاه بزرگ خورشیدی فرانسه در ناحیه "پیولانس" (Piolenc) واقع در شهرستان "ووکلوز"(Vaucluse) در بستر یک دریاچه آب مصنوعی و به عنوان بخشی از منبع "برق سبز" با منشا کنترل شده آغاز به کار کرد.

به گزارش روز دوشنبه "ب.اف.ام" تی.وی فرانسه، در راه اندازی این نیروگاه از ۴۷ هزار پنل "فوتوولتائیک"(یکی از انواع سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی) استفاده شده که ۱۷ هکتار از وسعت ۵۴ هکتاری دریاچه را در برگرفته است.

این نیروگاه قادر به تولید ۱۷ مگاوات برق و تامین انرژی الکتریکی ۴۷۰۰ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار نفر است.

تاکنون در فرانسه راه اندازی پارک خورشیدی بسیار کوچک شناور با تولید چند ۱۰ کیلووات تجربه شده و نیروگاه مزبور نخستین تجربه در وسعت بالا است.

این نیروگاه همچنین در نوع خود بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور در اروپا است، اما با رکورد جهانی که توسط چین در وسعت ۸۶ هکتاری که معادل مساحت ۱۲۰ زمین فوتبال راه اندازی شده، فاصله دارد.

فعالیت بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور دنیا با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰ میلیون کیلووات ساعت برق اوت سال ۲۰۱۷ در چین آغاز شد.

قرار گرفتن نیروگاه‌های شناور خورشیدی بر بستری از آب، همچون دریاچه پشت سدها نه تنها از احتمال قرار گرفتن صفحات خورشیدی در معرض آلاینده‌های هوا همچون گرد و غبار می کاهد بلکه هزینه تمیز کردن این صفحات را نیز کاهش می‌دهد.

۱۰۷۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =