سپاه ۱۳۵ طرح محرومیت زدایی در سروآباد اجرا کرد

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه سروآباد گفت: سپاه ۱۳۵ طرح محرومیت‌زدایی در شهرستان سروآباد اجرا کرده که شامل ۹۰ طرح بسیج سازندگی و ۴۵ طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

سرهنگ جعفر غفاریان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموع اعتبار هزینه شده برای این طرح‌ها ۷۵ میلیارد ریال شامل ۳۵ میلیارد ریال برای طرح‌های بسیج سازندگی و ۴۰ میلیارد ریال طرح‌های پیشرفت و آبادانی است. 

وی افزود: احداث پل، تعمیر و مرمت مدارس، احداث و تعمیر و مرمت مساجد، احداث جاده بین مزارع، غسالخانه و ایجاد فاصلاب روستایی از جمله این طرح‌ها است. 

سرهنگ غفاریان اضافه کرد: سپاه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ع) ۴۳ واحد مسکن مددجویی با ۲۰ میلیارد ریال را آغاز کرد که ۶۰ درصد این واحدها در مرحله نازک‌کاری و مابقی در مرحله دیوارچینی قرار دارد.

وی یادآور شد: ساخت ۷۷ واحد مددجویی هم با مشارکت بهزیستی آغاز شده است.

فرمانده سپاه سروآباد با اشاره به اینکه ‌پنج میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی هزینه شده است گفت: در بسیج سازندگی برای ۱۲۰ جوان نوعروس شهرستان سروآباد جهیزیه تهیه شده است.

وی اظهار داشت: ۶۰۰ بسته سبد کالایی، ۶۰۰ ثوب البسه و ۶۰۰ بسته لوازم التحریر در میان نیازمندان توزیع شد. 

سرهنگ غفاریان افزود: بنیاد علوی نیز در سروآباد مستقر شده است و در راستای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کند که سپاه در شناسایی افراد و مناطق مورد نیاز به این بنیاد کمک می‌کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =