۱۲۰۰ نفر از روستاییان سروآباد به روستاها مهاجرت معکوس کردند

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری سروآباد گفت: سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ نفر از روستاییان شهرستان سروآباد مهاجرت معکوس به روستاها داشته‌اند و ۲ روستا مجدد احیا و محل اسکان شدند.

کامیار میرزایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش خدمات نظام موجب شده است که روستاییان امید بیشتری برای ماندن در روستا داشته باشند.
وی با بیان اینکه دغدغه مسئولین خالی نشدن روستاها از سکنه بوده است، اضافه کرد: ۸۴ درصد جمعیت روستایی شهرستان سروآباد از نعمت آب شرب و ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی شهرستان از نعمت برق برخوردارند.
میرزایی با بیان اینکه تعداد اشتراک گاز از سال ۹۲ از پنج هزار و ۳۹۹ اشتراک به ۱۵ هزار و ۸۲۵ اشتراک افزایش یافته است افزود: در حال حاضر نعمت گاز به ۶۴ روستای شهرستان سروآباد رسیده است و تنها ۹ روستا فاقد گاز است.
وی با اشاره به فعالیت دولت در حوزه راهسازی گفت: از سال ۹۱ تاکنون بیش از ۶۰ کیلومتر راه با هزینه ۷۶۰ میلیارد ریال بهسازی و ساخته شده است.
سرپرست فرمانداری سروآباد با بیان اینکه ۲۳ روستا از دفاتر ITC روستایی برخوردارند اظهار داشت: تعداد ۷۵  روستای شهرستان دارای تلفن ثابت، ۶۴ روستا دارای پوشش موبایل همراه اول، ۴۱ روستا دارای اینترنت ای دی اس ال و دیالاپ است.
وی اضافه کرد: فعال کردن بخش تخصصی و بخش دیالیز بیمارستان شهید چمران، احداث مرکز بهداشتی درمانی پایگلان، راه‌اندازی و فعال کردن پایگاه‌های اورژانس اورامان و حسین‌آباد برخی از فعالیت‌های صورت گرفته دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان سروآباد است. 
میرزایی اضافه کرد: از سال ۹۲ در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار توسط بنیاد مسکن مطالعه طرح هادی صورت گرفته و در ۱۱ روستا نیز بازنگری شده است. 
وی گفت: در ۶۴ روستای شهرستان سروآباد هم طرح هادی اجرا شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =