۱۰ میلیون پرس غذا از سوی ستاد اربعین استان مرکزی توزیع شد

اراک - ایرنا - دبیر ستاد اربعین استان مرکزی گفت: ۱۰ میلیون پرس غذای گرم از سوی موکب‌های این ستاد در آیین پیاده روی اربعین حسینی در خاک عراق توزیع شد.

«محسن امیدی» روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا، افزود: توزیع پنج میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی از سوی موکب‌های استان مرکزی در عراق برنامه‌ریزی شده بود که این مهم تا یک روز بعد از اربعین حسینی به بیش از ۱۰ میلیون پرس رسید و خدمات‌رسانی به زائران تا فردا نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۴۵ موکب از سوی ستاد اربعین استان مرکزی برای خدمات‌رسانی به زائران حرم حسینی در آیین پیاده روی اربعین در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، سامرا، کاظمین و مسیر پیاده‌روی نجف اشرف تا کربلا مستقر شده و تا سه روز بعد از اربعین نیز به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی اظهار داشت: ۲۲ موکب نیز در نقاط مختلف استان مرکزی از زرندیه تا توره با ظرفیت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم برای زائران حرم حسینی که از این استان به سمت پایانه مرزی مهران در حرکت هستند برنامه‌ریزی شده بود اما تا کنون بیش از سه میلیون پرس غذای گرم بین زائران توزیع شده است.

امیدی بیان کرد: بر اساس آمار سازمان حج و زیارت استان مرکزی بیش از ۶۰ هزار نفر با ثبت‌نام در سامانه سماح در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند اما آمار غیر رسمی بسیار بیشتر از این است چرا که تعداد زیادی از زائران حرم حسینی بدون ثبت‌‍نام در سامانه سماح به عراق عزیمت کردند و بر اساس آمار غیر رسمی بیش از ۱۲۰ هزار نفر از این استان در آیین پیاده‌روی اربعین شرکت کردند. 

وی افزود: یک گروه خدمات شهری با تمامی تجهیزات مورد نیاز از قبیل آمبولانس، ماشین‌آلات خدماتی حمل پسماند، تانکر آب و ۳۰ پاکبان در شهر نجف و یک گروه  دیگر به همراه ۵۰ پاکبان در شهر مهران به زائران حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی بیان کرد: ۱۴ کمیته تخصصی پشتیبانی، امنیتی و انتظامی، اطلاع‌رسانی و مستندسازی، بهداشت و درمان، امداد و نجات، اطلاعاتی، حمل و نقل و سوخت، مشارکت‌های مردمی،اسکان و تغذیه، خدمات شهری، فرهنگی و آموزشی، اعزام، بانوان و جوانان و اتباع خارجی برای ارائه خدمات‌رسانی هر چه بهتر برای زائران اربعین حسینی در ستاد اربعین استان مرکزی تشکیل شده است.

سال گذشته بیش از ۵۸ هزار نفر از استان مرکزی در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =