۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۷
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83524619
۰ نفر

برچسب‌ها

اعضای بوکوحرام نیجریه هدف بمب های خود قرار گرفتند

تهران - ایرنا - روزنامه دیلی پست نیجریه روز دوشنبه گزارش داد که 15 تن از تروریست های بوکوحرام با بمب هایی که خودشان علیه نظامیان این کشور کارگذاشته بودند، به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

این گزارش به نقل از سرهنگ امینو ایلیاسو، مسئول هماهنگی ارتش نیجریه اعلام کرد که این دسته از تروریست ها دیروز با خودروی تویوتا صحراپیما بر روی بمب هایی که خودشان آنها را قبلا در کنار جاده علیه نظامیان این کشور کار گذاشته بودند رفتند که در پی انفجار این بمب ها 7 تن از اعضای بوکوحرم کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.

مسئول هماهنگی ارتش نیجریه با صدور بیانیه ای محل این حادثه را جاده "جاکانا - ماینوک" در جنگلهای "لامباآ" در ایالت بورنو اعلام کرد و افزود: از آنجایی که در محل این حادثه هیچ نظامی و یا غیر نظامی حضور نداشت، فقط خود تروریست های بوکوحرام قربانی اقدامات غیرقانونی خود شده و به هیچ کس دیگر و یا به اموال عمومی آسیبی نرسید.

گروه ترویستی بوکوحرام سال ها است در نیجریه فعالیت دارد و ابوبکر شیکاو از سال 2009 و پس از کشته شدن "محمد یوسف " بنیانگذار این گروه، رهبری این گروه را بر عهده دارد.
عملیات تروریستی بوکوحرام تاکنون باعث کشته شدن 20هزار نفر و آواره شدن بیش از دو میلیون و 600هزار نفر در نیجریه شده است.
بوکوحرام در زبان هوسایی، معنای "آموزش غربی حرام است" دارد.
این گروه تروریستی پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت . این گروه مارس سال 2015 با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقا تغییر داد.
گروه تروریستی بوکوحرام فعالیت خود را در کشورهای حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریه، نیجر و کامرون گسترش داده و با استفاده از حملات انتحاری به ویژه با استفاده از زنان و کودکان، هزاران شهروند این کشورها را به خاک و خون کشیده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =