سامانه رصد ساخت‌وساز غیرمجاز در تهران راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: ساخت‌وسازهای این استان از این پس با سامانه آنلاینی رصد ارزیابی و بناهای غیرمجاز شناسایی می‌شوند.

نعمت الله ترکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه به صورت بر خط، ساخت و سازهای استان تهران را هر دو ماه یک بار ارزیابی و گزارش می‌دهد.

وی یادآور شد: در صورتی که در گزارش های دو ماهه در سطح استان فضایی به صورت غیر مجاز اشغال شده باشد، موضوع در شورای برنامه ریزی بررسی می‌شود.

ترکی اظهار داشت: هم اکنون طرح تفصیلی ۳۸ شهر از میان ۴۴ شهر این استان تدوین و ابلاغ شده است و این بررسی و ارزیابی سامانه نیز بر اساس آن انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ما در گذشته بررسی و بازبینی طرح ها را به صورت سیستمی نداشتیم و اکنون این اقدام با بهره برداری از این سامانه به صورت برخط انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از این پس دبیرخانه شورای برنامه ریزی، براساس همین طرح تفصیلی شهرداران هر شهری را به نظارت بر ساخت و سازها و کنترل آنها ملزم می‌کند.

ترکی تصریح کرد: در صورتی که بر اساس گزارش سامانه ساخت و ساز غیر مجازی اتفاق افتاده باشد، عواملی که کوتاهی کرده اند از میان مسئولان متولی در پست مورد تصدی خود، بازخواست می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =