۸۰ درصد پرونده‌های پلیس فتای چهارمحال وبختیاری رسیدگی به کلاهبرداری مالی است

شهرکرد- ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات چهارمحال وبختیاری گفت: ۸۰ درصد پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا در استان در خصوص جرایم و کلاهبرداری مالی است.

سرهنگ مرتضی عسگری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت از حساب بانکی شهروندان افزود: در چند روز گذشته پلیس فتا اقدام به برقراری کشیک ۲۴ ساعته برای رسیدگی و پیگیری شکایت شهروندان کرده است.

وی، از شهروندان خواست چنانچه متوجه برداشت غیرقانونی از حساب بانکی خود شدند، به پلیس فتا مراجعه کرده و نسبت به پیگیری شکایت و مسدود کردن حساب کلاهبرداران اقدام کنند.

این مسوول نیروی انتظامی در استان با تاکید بر اینکه بیشترین پرونده‌های پلیس فتا جرایم و کلاهبرداری مالی به واسطه رمز دوم است، افزود: دریافت رمز دوم یکبار مصرف از سوی مردم ضروری است و بانک‌ها نیز در صورت دریافت رمز یکبار مصرف توسط مشتری ملزم به جبران خسارت هستند.

عسگری اظهار داشت: بیشترین جرائم در دست پیگیری پلیس، جرائم مالی، مزاحمت‌های اینترنتی، کلاهبرداری مالی است و ۸۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا به دلیل اشرافیت در فضای مجازی کشف شده است.

به گفته وی، کارشناسان پلیس فتا استان آماده پاسخگویی به هرگونه مشکل و سوال در خصوص وقوع حوادث نظیر، سرقت، اخاذی، کلاهبرداری و دیگر جرایم در فضای مجازی 

هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =