۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۱
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83524576
۰ نفر

برچسب‌ها

تعدادی نظامی مصر در درگیری با افراد مسلح کشته و زخمی شدند

تهران - ایرنا - خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه از "العریش" گزارش داد که مخالفان مسلح دولت مصر 5 نظامی این کشور را در صحرای سینا کشته و زخمی کردند.

براساس این گزارش، بعد از آنکه جنگنده های بمب افکن های مصری روز شنبه به مواضع مخالفان در صحرای سینا حمله و 16 تن از آنها را کشته و یا زخمی کردند، مخالفان نیز در دو ضد حمله چند تن از آنها را کشته و یا زخمی کردند.

این خبرگزاری به نقل از برخی منابع مصری اعلام کرد که مخالفان در دو حمله جداگانه به نیروهای مصری در شهرهای رَفَح و شیخ زُوَید در شمال سینای مصر یک تن از آنها را کشته و 4 تن دیگر را زخمی کردند.

جنگنده - بمب افکن های مصری شنبه گذشته در مجموعه عملیات تعقیب و گریز برخی مخالفان مسلح با حمله به دو منزل مسکونی در روستای "ابو العراج" از توابع شهرک شیخ زوَید در شمال صحرای سینا، چهار نفر از جمله یک کودک را کشته و 12 نفر را نیز زخمی کردند.

این منابع نظامی و بیمارستانی که خواستند نامشان فاش نشود از "فرحه ابراهیم" ۹۰ ساله، "محمد مسعود" ۱۰ ساله، "آیه جمعه عید" ۲۴ ساله و "رانیان جمعه عید" ۲۸ ساله از اعضای یک خانواده از جمله قربانیان این اقدام نظامی نام بردند و در عین حال از انتقال زخمی ها به نزدیکترین بیمارستان در العریش خبر داده و با اعلام اینکه حال مجروحان بسیار وخیم است، از احتمال افزایش تلفات این حمله خبر دادند.

به گزارش این خبرگزاری، هفته گذشته نیز در یک حمله دیگر جنگنده - بمب افکن های مصری به یک کامیون متعلق به همین خانواده در 4 کیلومتری شهرک "بئر العبد"، 9 عضو دیگر این خانواده کشته و 16 تن نیز زخمی شدند.

دولت مصر می‌گوید که در حال مبارزه با تروریست های شورشی وابسته به داعش در شبه جزیره سینا است. شبه جزیره سینا به علت شکل جغرافیایی و زیست عشیره‌ای که دارد از سال ۲۰۱۱ به محل مناسبی برای حضور گروه‌های شبه‌نظامی افراط‌گرا تبدیل شده است که عمدتا به اهداف امنیتی و اقلیت های مسیحی حمله می کنند.

 شبه جزیره سینا حدود ۶۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و از شمال به دریای مدیترانه و از جنوب به دریای سرخ مشرف است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =