۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83524548
۰ نفر

برچسب‌ها

شکارچیان غیرمجاز پرندگان در گلستان به دام افتادند

گرگان - ایرنا - محیط‌بانان اداره محیط زیست بندرترکمن و گمیشان حین گشت‌زنی و کنترل زیستگاه‌های غرب استان گلستان ۲ صیاد پرندگان شکاری را دستگیر کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان روز دوشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این گروه ۲ نفره در زیستگاه های گمیشان در حال رصد و رهگیری پرندگان شکاری بودند که قبل از صید و زنده گیری پرندگان دستگیر شدند.

علی بیانی ادامه داد: از متخلفان دو پرنده طعمه و دو شبچه (تله مخصوص زنده گیری) و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.

وی افزود: حوزه استحفاظی شهرستان های بندرترکمن و گمیشان بدلیل برخورداری از زیستگاه های منحصر به فرد دشتی و تالابی در کریدور مهاجرت پرندگان شکاری واقع است که برای حراست بیشتر از این گونه های با ارزش، اقدامات حفاظتی مانند برگزاری گشت های کنترلی و حفاظتی روزانه در قالب سه تا چهار تیم گشتی در مناطق حساس و مستعد صید و زنده‌گیری پرندگان و تجهیز محیط بانی ها و پاسگاه های محیط زیست به ادوات و وسایل نوین موتوری از قبیل موتورسیکلت های پرقدرت و نو در زمان حضور پرندگان در زیستگاه ها صورت می گیرد.

شکاری به پرندگانی گفته می شود که غذای خود را از طریق صید پرندگان و یا حیوانات دیگر (خزندگان و جوندگان) و با استفاده از توانایی های خاص از قبیل سرعت عمل و بینایی بالا و داشتن منقار و چنگال قوی بدست می آوردند.

بوم سازگان های (اکوسیستم) دشتی بندرترکمن و گمیشان از اواخر فصل تابستان میزبان پرندگان با ارزش شکاری از قبیل شاهین، بحری و بالابان چرخ است.

شهرستان های ترکمن و گمیشان هر یک با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب گلستان و در حاشیه دریای خزر واقع هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =