کمک بهزیستی قزوین به ۳۶۷ خانوار دارای فرزند چندقلو

قزوین - ایرنا - اداره کل بهزیستی قزوین در نیمه نخست سال جاری به منظور کمک به تامین معیشت خانواده‌های دارای فرزند چندقلو ۳۶۷ خانوار را تحت پوشش خدمات خود قرار داد.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کمک هزینه بر اساس دستورالعمل جامع حمایت های مالی و اجتماعی سازمان بهزیستی برای تامین معیشت خانواده های دارای چند قلو و مادران شیرده این کودکان پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: این اقدام به منظور کاهش مشکلات ناشی از تولد همزمان چند فرزند در یک خانواده، کمک به تسهیل روند رشد و تربیت متعادل کودکان چند قلو و تامین بخشی از هزینه‌های مالی آنان انجام می‌شود.

وارثی ادامه داد: کودکان چند قلو تا قبل از سن دبستان به صورت ماهانه از این کمک نقدی بهزیستی بهره‌مند هستند.

مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: البته خانواده‌های با فرزند چندقلو در اولویت پرداخت این کمک هزینه هستند و خانواده های با فرزند دوقلو نیز در صورت بضاعت ناکافی می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

وارثی در ادامه از فعالیت ۱۱۵ مهد کودک در استان خبر داد و گفت: پنج هزار و ۸۴۲ کودک روزانه در این مهدها حضور می‌یابند.

وی همچنین از راه اندازی چهار مرکز رفاه کودک و خانواده خبر داد و افزود: این مراکز به صورت ساعتی و تمام وقت به منظور ارائه خدمات نگهداری و مراقبت از کودکان زیر ۱۲ سال در ساعات حضور نداشتن والدین در منزل و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه والدین تاسیس شده‌اند.

اداره کل بهزیستی قزوین ۱۵۰ خدمت متنوع را به جوامع هدف مختلف تحت پوشش خود ارایه می‌کند.