۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83524532
۰ نفر

برچسب‌ها

مسمومیت قرص برنج خانواده دشتستانی را عزادار کرد

بوشهر- ایرنا- استنشاق گاز منتشره از قرص برنج باعث مسمومیت اعضای خانواده و مرگ یک دختر 17 ساله آنها در شهرستان دشتستان شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پنج نفر اعضای این خانواده که بر اثر استنشاق بخار قرص برنج مسموم شده بودند درابتدا به مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش از توابع شهرستان دشتستان مراجعه و مورد معاینه و معالجه اولیه قرار گرفتند، اما پس از بازگشت به منزل به‌ علت وخامت حال آنها به بیمارستان شهید گنجی برازجان منتقل شدند. 

سید مجید حسینی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: پس از انجام آزمایش از اعضای خانواده و بازرسی کارشناسان بهداشت محیط از منزل آنها، مشاهده خشاب‌های قرص برنج این مسمومیت را تایید کرد.

وی بیان کرد: در این حادثه  دختر ۱۷ ساله این خانواده بر اثر شدت مسمومیت جان باخت و دختر دیگر آنان نیز در زمان حاضر به دلیل وضعیت بحرانی در بخش آی سی یو بستری است.

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: همچنین مادر و 2 پسر خانواده در بخش داخلی بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان بستری هستند و شرایط نسبتا متعادلی دارند و  پدر این خانواده سالم است. 

وی با بیان اینکه علت دقیق این حادثه در دست بررسی است تاکید کرد: قرص برنج جزو سم‌های بسیار خطرناک برای انسان است و نباید هرگز از این قرص حتی برای مبارزه با حشره‌ها و جوندگان استفاده شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: مردم برای مبارزه با آفت‌ها، حشره‌ها و جوندگان باید از شرکت‌های مجازی که از سوی مرکز بهداشت استان و شهرستان دارای مجوز هستند، کمک بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =