۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83524508
۰ نفر

برچسب‌ها

مسئولان یزد به ورزش پیشکسوتان بیشتر توجه کنند

یزد- ایرنا - بازیکن یزدی عضو تیم‌ملی دو و میدانی پیشکسوتان ایران در پیکارهای جهانی ۲۰۲۰ میلادی تورنتو کانادا گفت: برای توسعه ورزش انتظار است ،مسئولان اجرایی و ورزشی استان‌ا همان نگاهی که به ورزشکاران جوان توجه دارند از فعالان این رده سنی حمایت مادی و معنوی داشته باشند.

محمود دهقانپور فیروزآبادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ظرفیت‌ خوبی در ورزشکاران پیشکسوت برای مدال‌آوری و کسب افتخار  برای ورزش استان وجود دارد ،مناسب است آنها بیش از گذشته مورد محبت و عنایت قرار گیرند.

وی ادامه داد: ورزشکاران پیشکسوت عمر خود را صرف توسعه و افتخار برای یزد کرده‌اند و هم‌اکنون برای تقویت تیم‌های ورزشی در این رده سنی ، تمام هیات‌ها عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

قهرمان دو و میدانی ایران تاکید کرد: هرجا به ورزشکاران پیشکسوت توجه شد و مورد حمایت قرار گرفته‌اند آنها برای کسب مدال و افتخار برای استان کوتاهی نکردند.

دهقانپور تصریح کرد: برای حضور قوی در رقابت‌های دو و میدانی پیشکسوتان جهان از مدت‌ها قبل تمرین خود را زیرنظر « احمدرضا کاظمی» از مربیان با سابقه آغاز کرده است .

وی افزود: هدف من در مسابقات جهانی آینده فقط کسب مدال افتخار برای کشورم است امیدوارم با حمایت مسئولان در این مسیر موفق شوم .

دهقانپور متولد ۱۳۵۴ یزد است که به مدت چهار سال با جدیت در رشته دو و میدانی فعالیت دارد و در مسابقات قهرمانی پرش با طول ایران در استان البرز به تازگی برگزار شد به مقام قهرمانی رسید و جواز حضور در پیکارهای جهانی ۲۰۲۰ تورنتو کانادا را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، سومین دوره رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی پیشکسوتان کشور ۱۹ مهرماه جاری به میزبانی استان البرز برگزار شد.

 در این دوره از رقابت‌ها  ۷۴۰ نفر از آقایان در رشته‌های دو و میدانی در ۹ رده سنی از 

استان‌های مختلف کشور به مدت یک روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 ورزشکاران در رشته‌های دو ۱۰۰ ، ۴۰۰ ، هزار و ۵۰۰ ، پنج هزار متر، پنج کیلومتر پیاده روی، پرتاب وزنه، پرتاب نیزه، پرش طول و پرش ارتفاع شرکت داشتند.

این رقابت‌ها در رده‌های سنی ۳۵ تا ۷۴ سال برگزار شد.

افراد برتر  به مسابقات جهانی به میزبانی کشور کانادا اعزام می‌شوند.

زمان دقیق برگزاری رقابت‌های جهانی متعاقبا اعلام می‌شود. 

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت ، ۴۸ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و هیات دو و میدانی در ۱۰ شهرستان استان فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =