سناتور دموکرات در مورد آلودگی 95 درصد غذای کودکان هشدار داد

نیویورک- ایرنا- رهبر اقلیت دموکرات ها در سنای آمریکا از سازمان غذا و داروی آمریکا خواست تا درباره آلودگی ده‌ها محصول غذایی کودکان به سرب یا دیگر فلزات سنگین تحقیق کند.

سناتور چاک شومر روز یکشنبه اعلام کرد سازمان غذا و دارو باید اقدامات بیشتری برای نظارت بر صنایع غذایی کودکان اتخاذ کند. یک مطالعه از "آینده درخشان کودکان سالم" وجود فلزات سنگین را در 95 درصد از 168 مواد غذایی کودکان که مورد آزمایش قرار گرفته اند، یافت.

در این مطالعه 95 درصد از مواد غذایی آزمایش شده حاوی سرب ، آرسنیک ، جیوه یا کادمیوم بوده است. در این غذاهای کودک آزمایش شده، یک یا هرچهار مورد این فلزات سنگین دیده شده است.

رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا تاکید کرد: مصرف کنندگان "به درستی انتظار دارند که آن غذاها به طرز انکارناپذیری ایمن، با نظارت مناسب و با مواد مغذی پایدار باشند.

شومر افزود ناظران فدرال باید مطالعه را بررسی کرده و بیانیه‌ای عمومی از یافته‌های خود منتشر کنند.

آلودگی مواد غذایی کودکان به فلزات سنگینی همچون سرب بر روی ضریب هوشی و رشد مغزی کودکان اثرات ناگواری دارد.

در مطالعه انجام شده، 26 درصد غذاهای کودکان هر چهار ماده سمی را دارا است، 40 درصد از این مواد غذایی دارای سه فلز سنگین هستند، 21 درصد آنها 2 فلز و تنها 8 درصد آنها هستند که یک فلز سنگین را با خود به همراه دارند.

از مجموع 168 غذای آزمایش شده، تنها 9 غذا فاقد فلز سنگین گزارش شده اند.

از چهار فلز یاد شده هم سرب با 94 درصد رتبه نخست آلوده کنندگی مواد غذایی کودکان را به خود اختصاص داده و پس از آن "کادمیوم" با 75 درصد در رتبه دوم ایستاده است.

آرسنیک با 73 درصد در رتبه بعدی است و جیوه هم با 32 درصد در رتبه چهارم قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =