۲ فروند کشتی شکر خام و برنج وارد بندر چابهار شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ فروند کشتی حامل شکر خام به ظرفیت ۶۰ هزار تن و برنج وارداتی به ظرفیت ۱۷هزار تن وارد بندر چابهار شد.

غلامعلی گنجعلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به محور شرق کشور، بندر چابهار می‌تواند نقش موثری در تامین کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز کشور ایفا کند.

وی گفت: اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان به نمایندگی از شرکت بازرگانی دولتی ایران در نظر دارد با حمایت دولت، واردات بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را در راستای تنظیم بازار و جبران کسری و حفظ ذخایر استراتژیک از طریق بندر چابهار محقق سازد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان افزود: این فرایند با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و فراهم‌سازی زیرساخت‌های ترانزیتی، افزایش ظرفیت تخلیه و همچنین قابلیت پهلوگیری کشتی‌هایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در بندر چابهار و افزایش امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به منظور تسریع در امر تخلیه و کاهش هزینه‌های ادارات دور از دسترس خواهد بود.

وی بیان کرد: اختصاص کشتی به بندر چابهار می‌تواند زمینه بهره‌برداری از مزایای جغرافیایی مناسب و نقش بسزا و راهبردی این بندر در توسعه، رونق اقتصادی و همچنین ایجاد اشتغال در استان را فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =