رشد چهار برابری اعتبارات راهسازی در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق اطلاعات و آمارهای اداره کل راه و شهرسازی، امسال میزان جذب اعتبارات و پیشرفت در پروژه‌های راهسازی استان نسبت به سال قبل چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در نشست ستاد توسعه شهرستان نهبندان با اشاره به ارزشمند بودن سفر سال‌های پیش مقام معظم رهبری و دستور صدور سند توسعه شهرستان نهبندان اظهار داشت: با گذشت قریب ۱۴ سال از سفر مقام معظم رهبری به این شهرستان و علیرغم تهیه سند توسعه آن، متاسفانه طی سال‌های گذشته اقدام شایع و ملموسی در خصوص رفع محرومیت از این شهرستان انجام نگرفته است لذا ضرورت دارد مدیران استانی و شهرستان به اجرایی شدن سند توسعه شهرستان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: حرکت در مسیر توسعه شهرستان نهبندان که از مطالبات گذشته مقام معظم رهبری است، اکنون برای ما یک تکلیف شرعی است و باید مدیران شهرستان بخصوص فرماندار شهرستان با رایزنی، پیگیری، جذب اعتبارات، هم‌افزایی و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی تخصصی و بر پایه برنامه‌های اجرایی مشخص و پروژه محوری حرکت کنند.

فرماندار نهبندان هم در این نشست گزارشی از وضعیت و میزان پیشرفت اقدامات و سند توسعه شهرستان ارائه کرد و مدیران دستگاه‌های تخصصی از جمله راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد مسکن گزارشی از اقدامات اجرایی و برنامه‌های پیش روی مجموعه خود در راستای اجرای سند توسعه شهرستان نهبندان را بیان کردند. 

استاندار خراسان جنوبی در پایان این جلسه بر جذب و ترغیب سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی در شهرستان نهبندان تاکید کرد و از سفر مدیران ایدرو و ایمیدرو طی روزهای آتی برای بررسی میدانی و مذاکره درخصوص انجام سرمایه‌گذاری در شهرستان نهبندان خبر داد.

نشست ستاد توسعه شهرستان نهبندان با هدف میزان پیشرفت فعالیت‌ها و ارزیابی اقدامات به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

مرکز شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =