۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۶
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83524402
۰ نفر

برچسب‌ها

ارسال آرد گلستان به ۲۶ استان و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - اجرای سیصد برنامه به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی، ارسال ۱۰۰ هزار تن آرد به خارج از استان، پلاک گذاری ۵۱۰۰ کمباین و تراکتور در استان و فعالیت ۸۰ کتابخانه عمومی در گرگان از جمله خبرهای امروز یکشنبه گلستان است.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان از برگزاری بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت هفته تربیت بدنی در شهرهای استان خبر داد.
هفته تربیت بدنی و ورزش با شعار "پیش به سوی ایران فعال" از ۲۶ مهر آغاز شده و تا ۲ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

بهمن طیبی گفت :این برنامه‌ها در محورهای قهرمانی، همگانی و کارگاه های آموزشی و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان پیش‌بینی شده و امیدواریم شاهد برگزاری هرچه بهتر برنامه ها باشیم.

**

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به اخطاریه اداره کل هواشناسی استان و احتمال وقوع سیلاب ناگهانی از شهروندان خواست در حاشیه رودخانه های دایمی و فصلی استان توقف نکنند.

**
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: با وجود کاهش خرید تضمینی گندم به میزان ۴۰ درصد سال گذشته، از ابتدای امسال تا پایان شهریور بیش از ۱۰۰ هزار تن آرد از تولیدات گلستان به ۲۶ استان کشور ارسال شد.

علی محمدی افزود: بیش از ۴۲ هزار تن آرد از گلستان به صورت ریلی به استان‌های البرز، تهران، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و یزد و ۵۹ هزار تن هم با حمل جاده ای به استان های دیگر ارسال شد.

**

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: تاکنون نزدیک به ۵ هزار و صد دستگاه ماشین آلات کشاورزی در استان پلاک گذاری شد.

رحمت سمیعی اظهار داشت: امسال همچنین ۳ هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی در گلستان معاینه فنی شد که از این تعداد تاکنون برای دویست و پنجاه دستگاه تراکتور و کمباین عملیات پلاک‌گذاری انجام شده است.

وی هدف از اجرای طرح پلاک گذاری تراکتور و کمباین را علاوه بر شناسنامه‌دار کردن آنها ساماندهی سهمیه سوخت برای آنها اعلام کرد.

**

استاندار گلستان گفت: در حال حاضر ۸۰ کتابخانه عمومی در استان دایر است که به طور متوسط پنج درصد خانواده ها به آنها مراجعه می کنند.

هادی حق شناس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: یکی از راهکارهای تشویق جامعه به کتابخوانی و افزایش سرانه ها، تکریم نویسندگان است و باید تلاش کنیم با حمایت از صاحبان قلم زمینه رشد جامعه را فراهم کنیم.

**

رییس کل دادگستری گفت: واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان شناسایی و علت غیرفعال و نیمه فعال بودن آن ها مشخص می شود.

هادی هاشمیان اظهار داشت: از آغاز سال تاکنون پنج واحد تولیدی تعطیل استان با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تولید دوباره را از سرگرفتند که با فعالیت این واحدها ۴۵۰ کارگر دوباره مشغول به کار شدند.

**

امانگلدی ضمیر فرماندار مراوه تپه گفت: عملیات ساخت یک باب مدرسه سه کلاسه خیرساز در آلتی آغاچ گلیداغ مراوه تپه آغاز شد.

 این مدرسه ۳ کلاسه به مساحت ۳۰۶ متر مربع در مهر ماه ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

**

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به اینکه انبارهای ذخیره مرغ در گلستان پُر است، گفت: در حال حاضر یک‌هزار و ۷۰۰ تن مرغ در سردخانه‌های استان ذخیره شده و هر هفته هم ۳۰۰ تن به صورت دوره‌ای خریداری و به مراکز نگهداری در داخل و خارج استان منتقل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =