خروجی همایش هویت کودکان باید به صورت ملموس در آموزش تجلی یابد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با تاکید بر بسیج تمام ظرفیت های استان جهت برگزاری مطلوب دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی گفت: خروجی این همایش باید به صورت ملموس در نظام آموزشی به ویژه مقطع ابتدایی خود را نشان داده و به اصلاح رویکردها منجر شود.

هدایت الله جمالی پور یکشنبه شب در نشست هماهنگی دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در قزوین افزود: این یک همایش در سطح ملی است و دستگاه های اجرایی باید تا آخرین توان خود برای برگزاری هرچه بهتر آن به آموزش و پرورش کمک کنند.
وی اضافه کرد:خروجی این همایش علمی و مهارتی باید هویت ایرانی اسلامی را به خوبی معرفی و محقق کند.
جمالی پور ادامه داد: البته این پایان راه نیست و باید در ادامه این مسیر جهت تقویت هویت ایرانی اسلامی با همکاری دانشگاه و مدرسه گام های اساسی برداشته شود.
وی گفت: برای اثربخشی بیشتر آموزش باید رابطه دانشگاه و مدرسه به خصوص مدارس ابتدایی تقویت شود و مهارت افزایی معلمان مورد توجه اساسی قرار گیرد.
استاندار قزوین با بیان اینکه اصل و اساس شکل گیری شخصیت و هویت در همان دوران کودکی شکل می‌گیرد افزود:در این دوران ویژگی های فردی و فرهنگی نوآموزان، بستر مناسبی برای درک و پذیرش تفاوت ها، احترام به خرده فرهنگ ها و افزایش وحدت ملی فراهم می‌کند و مانع بحران های هویتی و فرهنگی می‌شود.
وی افزود: برگزاری چنین همایش هایی از طریق جلب توجه عمومی جامعه و ارایه راهکارهای علمی و تخصصی می‌تواند مانع مهمی برای گسترش بحران هویت و تقویت هویت کودکان متناسب با فرهنگ و ارزش‌های اصیل ایران باشد.

دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی به میزبانی استان قزوین ۲۵ و ۲۶ آبان ماه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =