پوستر دوازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در قروه رونمایی شد

سنندج - ایرنا - پوستر دوازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی عصر امروز یکشنبه با حضور فرماندار قروه، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری قروه رونمایی شد.

 فرماندار قروه در مراسم رونمایی از پوستر دوازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی با بیان اینکه این کنگره فرصتی برای آشنایی بیش از پیش جوانان با فرهنگ غنی عاشورا است، اظهار داشت: بایستی از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی بیش از پیش بهره‌برداری کرد.

حسین الماسی، با تاکید بر اهمیت تقریب مذاهب در برگزاری کنگره شعر عاشورایی افزود: این شهرستان در هر چه بهتر برگزار شدن چنین برنامه های از آمادگی لازم برخوردار است و از آن استقبال می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه هم گفت: دوازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی با هدف ترویج فرهنگ و ارزش‌های اصلی اسلامی و علاقه‌مندان به فرهنگ عاشورا برگزار می‌شود.

شهلا مژده افزود: شناسایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورایی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا از دیگر اهداف برگزاری این کنگره سراسری است.

وی با بیان اینکه کنگره ملی شعر عاشورایی در ۲ بخش شعر و ویژه برگزار می‌شود،اضافه کرد: بعد از اعلام فراخوان دوازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی، آثار قابل توجهی در بخش شعر در ۲ رده سنی جوانان زیر ۳۰ سال و بزرگسالان بالای ۳۰ سال به دبیرخانه این کنگره ارسال شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه به بخش ویژه کنگره نیز اشاره کرد و افزود: در این بخش که شامل ارسال اشعار با موضوع شهدای کردستان به ویژه شهدای مدافع حرم به زبان‌های فارسی، کردی و ترکی است، نیز شاهد استقبال خوب شاعران کشورمان هستیم.

دوازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در روزهای اول و دوم آبان سال جاری در شهرستان قروه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =