۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83524291
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید هزار و ۲۱۵ تن انار در گرمی مغان

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان گفت: با توجه به مراقبت‌های صورت گرفته از باغات انار این شهرستان امسال از هر هکتار ۱۵ تن و در مجموع هزار و ۲۱۵ تن انار در این شهرستان برداشت می‌شود.

 امیر بدرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرستان دارای ۲ هزار و ۵۷۸ هکتار انواع باغات سیب ،گلابی ، گیلاس ، آلبالو ، شلیل ، هلو و زرد آلو می‌باشد که از این میزان ۸۱ هکتار به باغات انار اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: ارقام کاشته شده در این شهرستان شامل ملس ساوه است که از لحاظ طعم و زنگ و بازار پسندی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

او اضافه کرد: ارقام کاشته شده انار در این منطقه مقاوم به کرم گلوگاه بوده و وضعیت مناسبی دارند و بازدیدهای متعدد کارشناسی نیز بیانگر عدم وجود این آفت در باغات می‌باشد.

از میوه انار، آب انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار تهیه می‌شود. از پوست انار برای تهیه رنگ‌های سنتی استفاده می‌شود، از پوست انار برای دباغی کردن پوست و از گل انار برای برخی مصارف دیگر استفاده می‌گردد. جوشانده انار که از جوشاندن پوست انار در آب بدست می‌آید، برای بر طرف کردن برخی از بیماری‌های گوارشی و گلو درد، یک داروی گیاهی محسوب می‌شود.

گرمی مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =