آمار دروغ نمی‌گوید؛ «زیدان» بدتر از «سولاری»

تهران- ایرنا- «زین الدین زیدان» در دومین دوره حضور روی نیمکت کهکشانی‌ها تنها در ۵۰ درصد بازی‌های رئال در لالیگا به برتری رسیده است در حالی که «سانتیاگو سولاری» در دوره کوتاه حضور در رئال در ۷۰.۵۹ درصد بازی‌ها پیروز شده بود.

زیدان در دوره دوم حضور روی نیمکت رئال به هیچ عنوان انتظارات را برآورده نکرده است؛ حتی اگر نخستین شکست تیم در فصل جدید در هفته نهم (بازی شب گذشته) رقم خورده باشد باز هم آمار و ارقام حاکی از آن است که شرع وی به مراتب بدتر از کسی بوده که مرد فرانسوی جانشین وی شد.

در یک دهه گذشته، تنها «یولن لوپتگی» آماری بدتر از زیدان در لالیگا از خود برجای گذاشته است.

رئالی ها پس از بازگشت زیدان به راس کادر فنی در مارس سال جاری، تنها در نیمی از دیدارهای لالیگا موفق به پیروزی شده‌اند؛ آنها ۱۰ برد، پنج تساوی و پنج شکست را در مجموع ۲۰ بازی به ثبت رساندند؛ در حالی که بیشتر این نتایج به عملکرد ضعیف رئال در روزهای پایانی فصل گذشته مربوط می‌شود اما پیروزی در پنج بازی در فصل جدید لالیگا هم آماری نیست که چشمگیر تلقی شود؛ این در حالی است که رئال فاجعه‌بار «رافائل بنیتز» نیز آمار و ارقام بهتری از خود برجای گذاشته است.

مادریدی‌ها طی ۱۰ سال اخیر، اغلب از ۹ بازی ابتدایی خود در لالیگا ۶ پیروزی کسب کرده‌اند البته صرف نظر از ۲ موقعیت: فصل ۲۰۱۲ – ۲۰۱۳ (پنج برد در ۹ بازی ابتدایی در آخرین سال حضور خوزه مورینیو) و فصل گذشته (چهار پیروزی از ۹ بازی پیش از اخراج لوپتگی).

زیدان در ۲ فصل اول حضور در سانتیاگو برنابئو در ۹ بازی ابتدایی، ۶ پیروزی دشت کرده بود.

در این ۱۰ سال تنها سرمربی با بهترین آمار «مانوئل پیگرینی» بوده است؛ کسی که اولین و آخرین فصل حضور خود در برنابئو را با ثبت آمار ۸۱.۵۸ درصد پیروزی در ۳۸ بازی لالیگا به ثبت رساند؛ البته ۹۶ امتیاز کسب شده توسط تیم تحت هدایت وی به اندازه‌ای نبود که مانع از قهرمانی بارسلونا با ۹۹ امتیاز شود.

در مجموع، مورینیو آمار ۸۷ پیروزی از ۱۱۴ بازی (۷۶.۳۲ درصد) و «کارلو آنجلوتی» ۵۷ برد از ۷۶ بازی (۷۵ درصد) بر جای گذاشتند.

بلافاصله پس از آنجلوتی، دستیار وی یعنی زیدان روی کار آمد و در نخستین فصل حضور در رئال آمار ۷۰.۸۳ درصد پیروزی (۶۸ برد از ۹۶ بازی) را به ثبت رساند؛ کمی پیش از وی سولای بود که با کسب ۱۲ پیروزی از ۱۷ بازی که سکان هدایت رئال را بر عهده داشت آمار ۷۰.۵۹ درصد پیروزی را به یادگار گذاشت.

پس از سولاری، بنیتز با ۱۱ پیروزی از ۱۸ بازی (۶۱ درصد)، زیدان در دوره دوم خود (۱۰ پیروزی از ۲۰ بازی؛ ۵۰ درصد) و لوپتگی قرار دارند که در دوره کوتاه خود روی نیمکت سفیدپوشان حتی موفق نشد نیمی از بازی‌ها را با برد پشت سر بگذارد (۴ برد از ۱۰ بازی؛ ۴۰ درصد.)

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =