آماده‌باش شهرداری تبریز برای رویارویی با شرایط جوی ناپایدار

تبریز - ایرنا - معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز گفت: نیروهای خدماتی شهری برای مدیریت وضعیت شهر در زمان بارش و نیز رفع آبگرفتگی‌های احتمالی در سطح شهر در آماده‌باش کامل هستند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا قربانیان تبریزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به هشدارهای هواشناسی و پیش بینی بارش باران در هفته اخیر افزود: بر این اساس اقدامات لازم برای رویارویی بهتر با شرایط جوی ناپایدار انجام شده و نیروهای عملیاتی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی در آمادگی کامل هستند.

وی اظهار داشت: هم اکنون پاکسازی مجدد کانال‌ها و آبروها در مناطق دهگانه شهرداری تبریز در دستور کار قرار دارد و امید است در زمان بارش های احتمالی باران مشکل خاصی در سطح شهر بروز نکند.

قربانیان از شهروندان تبریزی خواست، همزمان با رعایت نکات ایمنی و همکاری با عوامل شهرداری در مواقع بارانی، در صورت بروز هرگونه مشکل در محلات و مناطق، موضوع را از طریق شماره تماس ۱۳۷ به مرکز فوریت های شهرداری تبریز اطلاع دهند.

کلانشهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز با وسعت بیش از ۲ هزار و ۱۶۷ کیلومتر مربع دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی پنجشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که هوای استان در هفته جاری با گذر امواج تراز میانی بارانی می‌شود.

محمد اشجعی، افزود: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی از بعد از ظهر شنبه تا اواخر هفته جاری، شرایط ناپایدار جوی در استان حاکم شده و از روز چهارشنبه نفوذ سامانه بارشی به طور متناوب موجب ابرناکی، ورزش باد و بارش باران گاهی به صورت رگبار و غرش آذرخش می شود.

وی اظهار داشت: براساس این نقشه ها، این شرایط جوی در ارتفاعات و نواحی سردسیر استان موجب بارش برف و کاهش محسوس دمای از ۴ تا ۸ درجه سانتی گراد می شود.

معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی، گفت: با نفوذ این سامانه در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، لغزندگی جاده های مناطق کوهستانی و سردسیر،  وزش تندبادهای لحظه ای از ۳۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت و پرتاب و سقوط اشیا وجود دارد.  

اشجعی، ادامه داد: کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی توجه کرده و مردم و مسئولان نیز اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از پرتاب و سقوط اشیا و جلوگیری از لغزندگی جاده های مناطق کوهستانی و سردسیر بکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =