۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 1086
کد خبر: 83524082
۱ نفر

برچسب‌ها

آزمون آمفا در دانشگاه سن‌پترزبورگ برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- بنیاد سعدی با همکاری دانشگاه سن‌پترزبورگ روسیه، دوم آذرماه امسال برابر با ۲۳ نوامبر ۲۰۱۹، آزمون بین‌المللی مهارت زبان فارسی یا آمفا (AMFA) را در این دانشگاه برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مخاطبان آزمون آمفا، دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و رشته‌های مرتبط، ایرانشناسی، تاریخ ایران، مطالعات شرق‌شناسی و سایر علاقمندان هستند که بدون توجه به سابقه آموزشی فرد آزمون دهنده، میزان توانایی خود را در چهار مهارت اصلی زبان فارسی (شنیدن، خواندن، صحبت کردن، نوشتن) ارزیابی می کنند.

آزمون آمفا دو بخش عمومی و دانشگاهی دارد که بخش عمومی آن را بنیاد سعدی و بخش دانشگاهی را سازمان سنجش و آموزش کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران تهیه و تنظیم می‌کند. مهلت ثبت نام از ۲۰ مهر تا ۲۵ آبان سال جاری است و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی آمفا مراجعه کنند.

بنیاد سعدی که در سال ۹۱ با هدف آموزش زبان فارسی در جهان با حضور سه وزیر در هیات امنای این بنیاد تاسیس شد؛ طی سال های فعالیت دوره های مختلف دانش افزایی برای خارجی ها و دوره های آموزش مربی برگزارکرده، کتاب های مرجعی در این زمینه به چاپ رسانده و توانسته با همکاری رایزنی ها فرهنگی ایران در خارج از کشور به عنوان نماینده این بنیاد خود را متولی آموزش زبان فارسی بشناساند. طراحی و تدوین آزمون مهارت زبان فارسی به نام آمفا از دیگر اقدامات بنیاد سعدی است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =