گردشگران بلژیکی و سوئیسی وارد سیستان و بلوچستان شدند

زاهدان- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی پس از ورود به این استان بازدید از جاذبه‌های گردشگری بهشت باستان‌شناسان را آغاز کرده و تا چهارم آبان از آثار باستانی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری جنوب شرق ایران دیدن می‌کنند.

مجتبی میرحسینی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گردشگران در قالب تور هفت نفره روز گذشته وارد سیستان شده و از آثار و جاذبه‌های این منطقه بازدید و سپس به سمت بیابان لوت حرکت کرده و در آنجا چادر می‌زنند.

وی گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی سپس به سمت زاهدان حرکت کرده تا از موزه منطقه‌ای جنوب شرق، مکان‌های دیدنی و بازار این شهر دیدن کنند و آنگاه عازم تفتان، خاش، ایرانشهر و نیکشهر می‌شوند تا با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری جنوب سیستان و بلوچستان نیز آشنا شوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: این گردشگران در پایان به چابهار و کنارک خواهند رفت و از ساحل درک، کوه‌های مریخی‌، تالاب صورتی و رمین بازدید می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: حضور گردشگران خارجی در استان سیستان و بلوچستان و گشت و گذار در شهرها و روستاهای مختلف نشان دهنده ثبات امنیت در این استان است. 

وی با بیان اینکه بیشتر گردشگران خارجیی که به استان سیستان و بلوچستان سفر می کنند از کشورهای همسایه «پاکستان و افغانستان» هستند، گفت: تلاش برای جذب گردشگران سایر کشورها ادامه دارد و در این زمینه 24 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال استان با کمک تورگردان‌ها و سایر دفاتر و مراکز خدمات مسافرتی کشور برنامه برگزاری تورهای گردشگری را پیگیری می کنند.   

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون سه میلیون و ۲۵۴ هزارو ۷۶۴ نفر گردشگر داخلی و ۱۴۰ هزاررو ۹۴۴ نفر گردشگر خارجی وارد سیستان و بلوچستان شده‌ و از مناطق مختلف این استان دیدن کرده‌اند.

میرحسینی گفت: همچنین ۸۶ هزار نفر گردشگر خارجی به مناسبت ایام اربعین و شرکت در مراسم کربلا وارد استان شده‌اند.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ورود گردشگران داخلی به سیستان و بلوچستان ۳۱ درصد و گردشگران خارجی ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =