پلاک ۱۴۷ به بهترین‌های «بچه‌های مسجد» رسید

ارومیه- ایرنا- نمایش «پلاک ۱۴۷» از تولیدات واحد نمایش حوزه هنری آذربایجان‌غربی به مرحله پایانی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» راه یافت.

نمایش «پلاک ۱۴۷» تولید مشترک واحد نمایش حوزه هنری و سازمان بسیج هنرمندان آذربایجان غربی است که به کارگردانی «حدیثه راد» و با بازی «صدف سلطان‌زاده» برای رقابت در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» که در قزوین  برگزار خواهد شد، به روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش داستان مادری است که در انتظار فرزند به جبهه رفته‌اش می‌باشد اما خبر شهادتش را می‌شنود؛ این نمایش پیشتر در قالب دومین جشنواره استانی «چهل فانوس» طی هفته هنر انقلاب اسلامی در ارومیه اجرا شده بود.  

هیات بازبینی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد متشکل از سید حسین فدایی حسین، سید قاسم قوامی، سینا دلشادی در جلسه انتخاب و بازبینی آثار متقاضی این جشنواره ۱۵ نمایش را برای رقابت در این رویداد هنرهای نمایشی حوزه هنری انتخاب کردند.                                                                  

 نمایش «هرکسی از ظن خود شد یار من» به کارگردانی محمد رنجبریان از بوشهر، نمایش «خوب بد زشت» به کارگردانی دانیال رضا قلیان از قزوین، نمایش «کفش» به کارگردانی فاطمه احمدی از گلستان، نمایش «پمپ» به کارگردانی احمد افتخاری از گلستان، نمایش «فانوس» به کارگردانی مهدی عسگری از چهارمحال و بختیاری، نمایش «اپرت قزاقی» به کارگردانی منیژه خاتمی نژاد از مازندران، نمایش «سه و چهارده» به کارگردانی بهناز دوستی از مازندران، نمایش «امن‌ترین جای دنیا» به کارگردانی رضا ثلاثی از لرستان، نمایش «نقل سرخ» به کارگردانی مصطفی کرمی راسخ از همدان، نمایش «دو ساعت در روز» به کارگردانی اکرم عباسی از خراسان رضوی، نمایش «تالار» به کارگردانی مریم رضازاده از البرز، نمایش «روزی که بهشتی شدم» به کارگردانی مریم ثروتی از اردبیل، نمایش «به خاطر مروارید» به کارگردانی حبیب الله ناصری و باقر رمضان زاده از هرمزگان، نمایش «اخلاق صاحبدلان» به کارگردانی علی صبوری از قم به همراه نمایش پلاک ۱۴۷ از آذربایجان‌غربی ۱۵ اثر راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره است.

 چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، حوزه هنری استان قزوین و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور اواخر آبان ماه امسال در شهر قزوین برگزار می‌شود.

حوزه هنری آذربایجان غربی بیش از  این جهت شرکت در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد سه عنوان نمایش کفش‌دار، داستان یک نقاله و پلاک ۱۴۷ از هنرمندان استان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =