صرفه جویی ۴۰ میلیارد تومانی از حذف قبوض برق تهرانی‌ها و خدمت رسانی موکب‌ها تا پایان صفر

استان ها -ایرنا- صرفه جویی ۴۰ میلیارد تومان با حذف قبض‌های کاغذی در تهران، تردد بیش از ۲۱۴ هزار زائر روز اربعین از مرز مهران، تولید سکوی بازسازی شده «اس پی دی ۹» پارس جنوبی، مرحله مقدماتی پرونده ریزش معدن طبس، ارایه خدمات بهداشتی به بیش از سه هزار زائر در مرز خسروی، افزایش خطوط مترو تهران به بیش از ۵۰۰ کیلومتر و ورود ۸۷ هزار زائر از مرز رسمی خسروی به کشور از مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته در استان‌ها بود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

صرفه جویی ۴۰ میلیارد تومان با حذف قبض‌های کاغذی در تهران

وزیر نیرو با بیان اینکه در تهران با حذف قبوض کاغذی ۴۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی خواهد شد،گفت: شبکه فاضلاب شهر تهران ۷۵ درصد اجرایی شده و ظرف ۵ سال آینده کامل می شود.

رضا اردکانیان که در جمع اعضای شورای اسلامی شهر تهران سخن می گفت ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل کارگروهی دائمی با مدیریت شهری پایتخت برای انجام این همکاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

وی با تاکید بر نقش تعیین کننده شهرداری و شورای شهر پایتخت در زمینه الگو بودن برای بقیه کلانشهرها افزود: در دولت دوازدهم وزارت نیرو محوری‌ترین برنامه‌ها را برای مدیریت عرضه و تقاضا در بخش آب و برق انجام داد.

مساحت دریاچه ارومیه یکهزار و ۱۱۳ کیلومترمربع بیشتر از سال گذشته است

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه مساحت نگین آبی آذربایجان به ۲ هزار و ۷۹۴ کیلومترمربع رسیده، بیان کرد: وسعت این دریاچه نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک‌هزار و ۱۱۳ کیلومترمربع بیشتر است.

فرهاد سرخوش بیان کرد: تراز دریاچه ارومیه نیز طبق آخرین پایش به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۵ سانتی‌متر رسیده است که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته یک متر و یک سانتی‌متر افزایش دارد.

تردد بیش از ۲۱۴ هزار نفر زائر در روز اربعین از مرز مهران

رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران گفت: همزمان با اربعین حسینی ۲۱۴ هزار و ۹۵۳ نفر از زائران در مرز مهران تردد کردند.

احمد کرمی افزود: روز گذشته ۲ هزار و ۱۴۰ نفر از مرز مهران خارج و ۲۰۷ هزار و ۵۱ نفر وارد شدند.

اجرای پویش فرهنگی محرم پاک در مرز چذابه

پویش فرهنگی محرم پاک توسط جمعی از فعالان محیط زیست خوزستان در محل موکب های مستقر در مرز چذابه در زمینه و مسافت دو کیلومتری مسیر موکب‌ها اجرا شد .

حسن ناصر یکی از فعالان محیط زیست خوزستان اظهارداشت: ماه محرم و صفر از نگاه فعالان محیط زیست یک فرصت مناسب است تا بتوانیم به مسائل فرهنگی بهتر از همیشه بپردازیم.

اختصاص یک چهارم ظرفیت سالن غدیر ارومیه به بانوان

دبیر هیات فوتبال آذربایجان‌غربی گفت: حضور بانوان برای تماشای مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه بلامانع بوده و یک چهارم ظرفیت سالن به این قشر اختصاص یافته است.

حسین نیرویار افزود: امیدواریم این تمهید ویژه زمینه رضایت بانوان را فراهم کرده و شاهد تشویق بسیار خوب تیم ملی ایران توسط آنان در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر باشیم.

ترافیک پرحجم و روان در جاده های خروجی مرزهای چهارگانه

معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به موج پایانی بازگشت زائران به کشور ترافیک در تمامی مسیرهای ارتباطی خروجی از مرزهای چهارگانه پرحجم اما روان است.

سردار محمدحسین حمیدی با بیان اینکه اربعین امسال بسیار متفاوت تر نسبت به سال های گذشته بود، گفت که در این ایام بیش از سه میلیون نفر بدون کوچکترین مشکلی از مرزهای چهارگانه تردد کردند.

ترافیک سنگین در جاده هراز

با وجود پایان تعطیلات اربعین و توقف طرح محدودیت ترافیکی از بامداد ۲۸ مهرماه جاده هراز همچنان با ترافیک سنگین به سمت تهران مواجه است.

در جاده هراز در محدوده سه راهی چلاو، تونل وانا و تکاور از شمال به جنوب ترافیک سنگین گزارش شده و تردد خودروها در این محور به کندی انجام می شود.

تولید سکوی بازسازی شده «اس پی دی ۹» پارس جنوبی به ظرفیت حداکثری رسید

سکوی اس پی دی ۹ ( SPD۹ ) پارس جنوبی که خردادماه امسال آتش گرفته و از مدار تولید خارج شده‌ بود، در هفته گذشته پس از اتمام مرحله نخست بازسازی راه‌اندازی و در هفته جاری به ظرفیت تولید حداکثری به میزان یک میلیارد فوت ( ۲۸ میلیون مترمکعب) در روز رسید.

به گفته علیرضا عبادی مدیر عملیات شرکت نفت و گاز پارس ظرفیت تولید این سکو پس از راه‌اندازی مجدد درهفته گذشته و در سرویس قرار گرفتن هشت چاه تولیدی، بیش از ۸۰۰ میلیون فوت مکعب گاز بود که اکنون به ظرفیت تولید حداکثری  یک میلیارد فوت مکعب رسید و دغدغه تأمین گاز از این سکو به طور کامل برطرف شد و در مرحله دوم عملیات بازسازی این سکو که بزودی آغاز می‌شود تاسیسات و تجهیزات آسیب‌دیده‌ای که نقش بسزایی در تولید گاز نداشت، تعمیر خواهد شد.

پرونده ریزش معدن طبس در مرحله تحقیقات مقدماتی است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: پرونده ریزش معدن سامان کاوش طبس و فوت ۲ کارگر این معدن در حال تکمیل تحقیقات مقدماتی است و با فوریت دنبال می‌شود.

حسین مقدسی افزود: گزارش اولیه بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دلالت بر رعایت نکات ایمنی در محل ریزش معدن دارد.

همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: بررسی‌های کارشناسی تاکنون نشان داده که معدن «سامان کاوش» طبس در زمان ریزش از استاندارد لازم برخوردار بوده است.

داود شهرکی در ارتباط با ریزش معدن زغالسنگ پروده ۴ طبس و فوت ۲ کارگر در این حادثه افزود: براساس استانداردها وجود ستون‌های نگهدارنده اضافه بر تعداد استاندارد، در زمان حادثه برای ایمنی مشکل ایجاد می‌کند و طبق بررسی‌های صورت گرفته میزان ستون‌های نگهدارنده موجود در این معدن طبق استاندارد است.

پلیس تا پایان ماموریت اربعین در کنار زائران است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پلیس تا پایان ماموریت اربعین در کنار زائران حسینی (ع) خواهد بود و خدمات موردنیاز را به آنها ارائه می‌کند.

سردار «علی اکبر جاویدان» در حاشیه بازدید از مرز خسروی اعلام کرد: این پایانه به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته آماده ورود زائران به داخل کشور است و هیچ محدودیتی برای پذیرش آنها نداریم.

رقابت‌پذیری بندر بوشهر با ایجاد زیرساخت‌ها ممکن می‌شود

براساس بند ۳ تعیین اصول کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصل رقابت‌پذیری استان‌ها با محوریت توانمندی و مزیت‌های اقلیمی جغرافیایی باید زیرساخت‌های مناسب و استاندارد در استان ساحلی بوشهر برای رقابت با بنادر مشابه فراهم شود.

 رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: در شرایطی که تجارت خارجی بیشتر فعالیت اقتصادی این استان را شامل می‌شود هم اکنون قدرت رقابت‌پذیری بنادر استان بوشهر به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در مقایسه با سایر بنادر بویژه در جنوب کشور پایین و نیازمند افزایش است.

ارایه خدمات بهداشتی به بیش از سه هزار زائر در مرز خسروی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرشیرین، با اشاره به فعالیت تیم‌های بهداشتی و درمانی در مرز خسروی از ۱۷ مهر امسال تاکنون گفت: در مراکز جامع سلامت شماره یک و ۲ و پایانه خسروی تعداد سه هزار و ۴۲ زائر بیمار تاکنون پذیرش شده و خدمت دریافت کرده‌اند.

رضا منصوری افزود: از روز ۱۹ مهر تاکنون ۲ هزار بیمار که ۱۰ درصد آنها زائر بودند، به بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین مراجعه کردند.

میزبانی دولت و ملت عراق از زائران حسینی قابل تقدیر است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از میزبانی دولت عراق و ملت عراق در ایام اربعین تشکر می‌کنیم.

سید ابراهیم امینی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین با حضور میلیونی زائران ایرانی انجام شد، اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ هزار زائر در ایام اربعین از تهران در عراق حضور داشتند.

افزایش خطوط مترو تهران به بیش از ۵۰۰ کیلومتر

مدیرعامل شرکت قطار شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه ناوگان مترو در داخل و اطراف پایتخت در حال توسعه است گفت: تا ۲۲ سال آینده وسعت این ناوگان به بیش از ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد.

علی امام اظهارداشت: در حال حاضر خطوط مترو تهران در هفت خط و ۲۳۰ کیلومتر احداث شده و با ۱۲۲ کیلومتر فعال است که در افق ۱۴۲۰ یعنی تا ۲۲ سال آینده باید به همین میزان وسعت مترو افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در افق ۱۴۲۰ در برنامه شبکه حمل و نقل ریلی علاوه بر تکمیل خطوط ۶ و ۷ باید خطوط ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ و همچنین ۲ قطار اکسپرس (تندرو) ‌ نیز ساخته و تجهیز شود.

انتقاد عضو شورای تهران از تکمیل نشدن مرکز آئینی صبا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تکمیل نشدن مرکز نمایش‌های آئینی صبا اثر فرهاد احمدی تذکر داد و گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به اولویت شورا بی‌توجهی نکند.

علی اعطا در یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورا به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره تکمیل پروژه مرکز نمایش های آئینی صبا تذکر داد.

هزینه بیش از یک هزار میلیارد ریال در چهار پایانه مرزی کشور

مدیر کل دفتر فنی و  امور پیمان‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت : طی ۲ ساله گذشته حدود یک هزارو ۶۰ میلیارد ریال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در پایانه‌های مرزی کشور هزینه کرده‌است .

بابک طالبی  اظهار داشت :حدود ۷۰ درصد این اعتبار در مرز شلمچه و مابقی به پایانه های مرزی چذابه، مهران و خسروی اختصاص یافت.

ورود ۸۷ هزار زائر از مرز رسمی خسروی به کشور

فرماندار قصرشیرین از بازگشت ۸۷ هزار زائر اربعین حسینی (ع) از طریق مرز رسمی خسروی به کشور طی چند روز اخیر خبر داد و گفت: هفت هزار نفر از این زائران تا پیش از ظهر روز یکشنبه وارد ایران شده‌اند.

مرادعلی تاتار افزود: بازگشت زائران از مرز رسمی خسروی شبانه روزی و به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود و تمامی تمهیدات لازم برای ورود آن ها از این مرز فراهم است.

پرتقال‌های شرق مازندران بدون رنگ‌ افزایی وارد بازار کشور شد

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با رد ادعای رئیس اتحادیه باغداران کشور مبنی بر عرضه پرتقال‌های نارس با رنگ مصنوعی به بازار ، گفت که برداشت ۳۰ درصد پرتقال‌های مازندران از باغات شرق استان از ۲۵ مهر با کامل شدن قند آن آغاز شده و مشکلی در مصرف تازه خوری ندارد.

هادی ایزدی تاکید کرد: کمیته فنی برداشت مرکبات در جهاد کشاورزی مازندران فعال است و برداشت پرتقال در شرق استان هم با نظر کارشناسی این کمیته شروع شده است.

ویزیت حدود ۶ هزار بیمار در بیمارستان صحرایی ارتش

رئیس بیمارستان صحرایی شهید ذولفقاری نسب ارتش جمهوری اسلامی گفت : از ۱۳ مهر ماه تاکنون حدود ۶ هزار بیمار در این بیمارستان ویزیت و خدمات درمان سرپایی دریافت کردند .

سرگرد هادی اندیشه اظهار داشت : بیمارستان صحرایی چذابه با بخش‌های اورژانس بستری زنان ، بستری مردان ، آزمایشگاه ،رادیولوژی ،اتاق عمل سرپایی ،اتاق عمل جنرال و آی سی یو و همچنین بخش‌های دندانپزشکی و داروخانه فعالیت می‌کند.

خدمت‌رسانی موکب‌ها تا پایان صفر در شلمچه ادامه دارد

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: خدمت رسانی موکب‌های حسینی به زائران در مرز شلمچه تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مکی یازع  اظهار داشت:خدمات موکب های مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی تا پایان ماه صفر با توجه به آمار زائران باقی مانده در عراق ادامه می یابد و مشکلی در خدمت رسانی به زائران نیست.

وی به استقرار ۲۴ موکب در مسیر بازگشت زائران در پایانه مرزی شلمچه افزود:هم اکنون روزانه ۷۰هزار وعده غذایی و میان وعده بین زائران بازگشته از سفر کربلا توزیع می شود.

یازع به بازگشت بیش از ۶۰ درصد از زائران اربعین از مرزشلمچه اشاره کرد و گفت:به طور متوسط سه هزار قالب یخ، ۳۰ هزار قرص نان بین موکب ها توزیع می شود تا در اختیار زائران قرار گیرد.

وی افزود:آب به اندازه کافی در بین موکب های مستقر در پایانه شلمچه توزیع شده و نگرانی در این خصوص نیست .

خواسته های کارگران هفت تپه باید از طریق قانون پیگیری شود

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اولویت نخست خود را رفع مشکل کارگران هفت تپه عنوان کرد و گفت: این کارگران ۱۵ خواسته اصلی دارند که اغلب آنها صنفی نیست و باید از طریق قانون پیگیری شود.

ارسلان غمگین ،حفظ آرامش را برای رونق تولید و رفع مشکلات هفت تپه ضروری خواند و افزود: حدود ۲۰ روز است که تجمعاتی در این کارخانه صورت می گیرد که بعضی از آنها صنفی و بعضی غیرصنفی است .

وی با بیان اینکه این شرکت با داشتن حدود چهار هزار نیرو، حقوق معوقه ندارد، اظهار داشت: طرح طبقه بندی مشاغل با وجود اجرا نشدن در اغلب شرکت ها، در هفت تپه اجرا شده است و ماهانه حدود ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق به کارگران پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از کارفرمای هفت تپه خواست علاوه بر ساختارسازی و ایجاد نظم در کارخانه تا جای ممکن از بازنشستگان استفاده نکند مگر در جایگاه ها اختصاصی تا تجربه آنها به نیروهای جوان منتقل شود.

هشدار استاندار خوزستان در باره کشفیات بالای مواد مخدر در استان

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه میزان کشفیات موادمخدر به همان اندازه که افزایش یافته به همان اندازه هم نگرانی‌ها را بالا برده، گفت که آب‌های استحفاظی این استان به محلی برای ترانزیت موادمخدر توسط قاچاقچیان تبدیل شده است.

غلامرضا شریعتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، به تلاش سوداگران مرگ برای جابه جایی مواد مخدر از مسیرهای استان اشاره کرد و گفت:دریا، از گستره زیادی برخوردار است اما با این وجود باید برخوردها با جدیت و هوشیاری همراه باشد تا اقداماتی که از سوی دریابانی، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و سپاه پاسداران انجام می گیرد موثر و کوبنده باشد.

وی ادامه داد: در این شرایط لازم است که تلاش بیشتری در مقابله با قاچاقچیان و خورده فروشان مواد مخدر صورت بگیرد.

خدمت‌رسانی موکب‌ها تا پایان صفر در شلمچه ادامه دارد

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: خدمت رسانی موکب‌های حسینی به زائران در مرز شلمچه تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مکی یازع  اظهار داشت:خدمات موکب های مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی تا پایان ماه صفر با توجه به آمار زائران باقی مانده در عراق ادامه می یابد و مشکلی در خدمت رسانی به زائران نیست.

وی گفت:با هماهنگی انجام شده بیش از ۱۰ حسینیه و مسجد در مسیر شلمچه تا خرمشهر برای اسکان زائرانی که از عراق به کشور بازمی گردند پیش بینی شده تا زائران بعد از استراحت به شهرهای خود سفر کنند.

گزارش های استان ها

گزارشی باعنوان "شهر پیاده‌مدارحق فراموش شده شهروندان" از مرکز مشهد به موضوع  پیاده‌روی آسان، امن و بی‌دغدغه در محیط شهری پرداخته است.

"کاهش رشد جمعیت در اصفهان، بحرانی که باید جدی گرفت" موضوع میزگردی درمرکز اصفهان است که توسط کارشناسان مربوطه مورد بحث وبررسی قرار گرفته است .

"غربت بازی‌های بومی" نام گزارشی از مرکز سمنان است که به موضوع بازی‌های بومی و محلی استان پرداخته و اینک چرا امروز با گسترش زندگی شهری از این بازی‌ها خبری نیست رامورد بررسی قرار داده است.

یادداشتی باعنوان "آثار رنج دوران بر چهره کلان‌شهر اراک" نیز از مرکز اراک وبه قلم مژگان حیدری است که امروز منتشر شده است

"نماز و سفرهای جاده‌ای" عنوان گزارش از مرکز بیرجند است که به  موضوع نماز در طول سفر پرداخته است.

گزارشی بانام "سلامت روان، پیش نیاز نشاط اجتماعی" نیز از دفتر بروجرد به نشاط و شادی در زندگی اجتماعی وتاثیر ان در جامعه پرداخته است.

"ضرورت فراگیر شدن ورزش های همگانی" گزارشی است از دفتر گچساران که باتوجه به توسعه زیرساخت های ورزشی در سال های اخیر در مناطق شهری و روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد به  ورزش های همگانی هنوز آن چنانکه باید و شاید پرداخته نشده است.

گزارش «ربع رشیدی» در مسیر جهانی شدن از مرکز تبریز درباره قرار گرفتن این مجموعه تاریخی ۷۰۰ ساله در مسیر ثبت در فهرست یونسکو و جهانی شدن منتشر شده است.

"لزوم تامین آب شرب پایدار در مناطق سیلزده لرستان" ازمرکز خرم اباد درباره  بارش‌های سیل آسا و جاری شدن سیل دراین استان است.

گزارشی باعنوان "هزار سال تاریخ قرچک زیر نخاله دفن شد" ازمرکز تهران درباره تپه هفت ساله «پردیس» در شهرستان قَرچَک استان تهران است.

"سیستان و بلوچستان مهد باستان‌شناسی و گردشگری" نیز ازمرکز زاهدان درباره جاذبه های طبیعی و گردشگردی دراین استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =