محدودیتی برای حضور سالمندان در مهدهای کودک وجود ندارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: محدودیتی برای حضور سالمندان در مهدهای کودک نداریم و می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم تا بزرگترها برای کودکان قصه‌گویی کنند.

فاطمه رضوان مدنی روز یکشنبه در نشست مشترک با اعضای سالمندان کرمانشاه، اظهارداشت: سالمندان نیازمند تکریم هستند و باید سعی کنیم این نیاز معنوی آنها را به خوبی برطرف کنیم، چراکه در دین اسلام و فرهنگ ایرانی ما بر آن تاکید فراوان شده است.

وی بر فرهنگ سازی احترام به سالمندان و بزرگترها در بین کودکان تاکید کرد و افزود: به عنوان مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تا جایی که قانون اجازه دهد از انجمن سالمندان حمایت خواهم کرد و کوتاهی از جانب مجموعه بهزیستی نخواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت وجود مرکزی مشترک برای حضور کودکان و سالمندان در کنار یکدیگر، خاطرنشان ساخت: در صورت حضور سالمندان در مهدهای کودک می توان شاهد ارتباط تاثیرگذار کودکان و بزرگترها و حفظ جایگاه و مقام آنها در خانواده ها باشیم.

در ادامه رئیس انجمن سالمندان کرمانشاه نیز در این دیدار با تشکر از همکاری های معاونت های تخصصی بهزیستی استان از انجمن سالمندان، گفت: این انجمن فعالیت خود را از سال ۹۳ آغاز کرده و توجه به سالمندان را سرلوحه کار خود قرار داده است.

احسان رضایی با اشاره به اینکه بهزیستی، متولی رسیدگی به حوزه سالمندان است، ادامه داد: تلاش ما این است بتوانیم براساس یک پروپوزال استاندارد طرح همیار سالمندان را اجرا کرده و دراین راستا ۲۷ دستگاه نیز می بایست ما را در اجرای این طرح یاری کند.

وی افزود:  ایجاد بانک همیاری سالمندان از برنامه های قابل اجرا در انجمن سالمندان است.

کرمانشاه ۱۹۵ هزار سالمند دارد، این استان رو به سالمندی پیش می رود به طوری که نرخ رشد نرخ سالمندی در کرمانشاه به ۱۰.۰۲ درصد رسیده است.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.
نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.