۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83523881
۱ نفر

پروندهٔ خبری

حمایت ۵۱ درصد آمریکایی‌ها از تحقیقات استیضاح ترامپ

تهران - ایرنا - نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ۵۱ درصد آمریکایی‌ها از تحقیقات مجلس نمایندگان درباره استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا حمایت می کنند.

نتایج نظرسنجی موسسه «کویین پیاک» تازه ترین یافته هایی است که نشان می دهد اکثر مردم آمریکا از تحقیقات استیضاح ترامپ حمایت می کنند.

این نتایج نشان داد که ۴۵ درصد آمریکاییان نیز مخالف این تحقیقات هستند.

شبکه خبری «سی ان ان» در گزارشی در این زمینه نوشت: یکی از مسائلی که به محض طرح موضوع تحقیقات استیضاح در ماه گذشته از سوی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا عنوان شد این بود که آیا افکار عمومی آمریکا از این طرح حمایت خواهد کرد یا نه.

در آگوست (مرداد) گذشته فقط ۴۱ درصد آمریکایی ها در نظرسنجی دانشگاه «مونموث» گفتند ایده تحقیقات استیضاح خوب است.

موسسه «کالج ماریست» در نظرسنجی یک روزه خود در ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) اعلام کرد که ۴۹ درصد آمریکایی ها از تحقیقات استیضاح ترامپ حمایت می کنند.

در نتایج این موسسه در بازه زمانی ۳ تا ۸ اکتبر (۱۱ تا ۱۶  مهر) این رقم به ۵۲ درصد افزایش یافت.

نظرسنجی این موسسه در فاصله زمانی ۱۱ تا ۱۳ اکتبر (۱۹ تا ۲۱ مهر) از میان یکهزار و ۱۹۵ نفر از رای دهندگان ثبت نام شده در سطح کشور و با ضریب خطای مثبت و منفی ۳.۵ درصد انجام شده است.

این نتایج حکایت از آن دارد که «جو بایدن» نامزد پیشتاز دموکرات ها مورد حمایت ۲۷ درصد از رای دهندگان است.

«برنی سندرز» سناتور دموکرات با کسب ۱۱ درصد آرا، «پیت بوتیجیج» با کسب هشت درصد آرا، سناتور «کامالا هریس» چهار درصد  آرا در رده های بعدی قرار دارند.

هیچ نامزد دیگری بیش از دو درصد آرا را به خود اختصاص نداده است.

سی ان ان در گزارش خود خاطرنشان کرده که میزان حمایت از تحقیقات استیضاح ترامپ به رغم افزایش اولیه اکنون روندی ثابت یافته است. 

بر این اساس نتایج نظرسنجیهای مختلف نشان می دهد که حدود ۵۲ درصد رای دهندگان از تحقیقات استیضاح ترامپ در پایان ماه سپتامبر حمایت کرده اند که این رقم هم هنوز در همین محدوده است.

۱۰۷۱

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =