۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83523867
۰ نفر

برچسب‌ها

هیات هاکی سمنان با کمبود اعتبار مواجه است

سمنان- ایرنا- رئیس هیات هاکی استان سمنان با اشاره به ظرفیت خوب این رشته ورزشی در استان و کمبود اعتبار مالی آن گفت: این هیات برای تحقق برنامه‌ها و اهداف مورد نظر، سالانه به حداقل پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حسین شهریاری روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: هاکی، ورزش تیمی مقام‌آوری برای استان سمنان است که نتایج کسب شده توسط ورزشکاران این رشته ورزشی در رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر و قهرمانی کشور تاییدکننده این مساله است.

وی بیان کرد: توسعه هاکی در هشت شهرستان استان سالانه بین پنج تا ۱۰ میلیارد ریال نیاز مالی دارد که مسئولان استانی و ورزشی این استان نسبت به تامین اعتبارات به منظور دستیابی به موفقیت‌های بیشتر توجه ویژه داشته باشند.

رئیس هیات هاکی استان سمنان ادامه داد: حدود ۴۰ ورزشکار این استان در ۱۵ سال گذشته عضو تیم ملی این رشته ورزشی بودند.

شهریاری با اشاره به کمبود و فرسودگی امکانات و تجهیزات هاکی در سمنان، خاطرنشان کرد: تنها یک زمین استاندارد این رشته ورزشی در شهرستان مهدیشهر استان برای تمرین و برگزاری رقابت‌ها وجود دارد.

رئیس هیات هاکی سمنان، ارتقای این رشته ورزشی را نیازمند حمایت مسوولان عنوان و اضافه کرد: این استان دارای ظرفیت بالایی از جمله برخورداری از قومیت‌های گوناگون برای بازیکن‌پروری دارد البته تبدیل ظرفیت بالقوه به بالفعل نیازمند اعتبار مورد  با هدف پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی‌ها است.

چندی پیش، تیم استان سمنان قهرمان رقابت‌های هاکی روی چمن امیدهای کشور شد.

۴۶ هیات ورزشی در استان سمنان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط